Anasayfa » Güzellik » YORGUNLUĞUNUZU ATMANIN 5 YOLU

YORGUNLUĞUNUZU ATMANIN 5 YOLU

YORGUNLUĞUNUZU ATMANIN 5 YOLU

Hayat şartlarından dolayı gün içerisinde yorulmamanız pek mümkün olmuyor. İş yorgunlu,trafik stersi,mutfak alışverişi,ev toparlaması derken akşam koltuğa oturduğunuzda vücudunuzun her noktasının ağrıdığını hatta sızım sızım sızladığı anlar vardır. Bizde bu ağrılar ve yorgunluğa iyi gelebilecek birkaç öneriyi sizlerle paylaşmak istedik.

1.Yorulan ve ağrımaya başlayan kaşlarınız ve kurumuş teniniz için ılık veya sıcak bir banyo sizi kendinize getirecektir.Suyun aktığı gibi vücudunuzun ağrıları ve yorgunluğunuz akıp gidecektir.Fakat tek dikkat etmeniz gereken aceleci davranmamanızdır. Acele alınan bir banyo vücudunuzu dinlendirmez aksine daha da yorgun olmanıza sebebiyet verebilir. . Bunun için belirli bir zaman ayırmanız ve tadını çıkarmanız çok önemlidir. Mesela ılık su dolu bir küvette 45  dakika geçirmeniz sizi yeniden canlandıracaktır.

rahatlatan duş

2.Yorgun ve stresli bir günün ardından ılık bir duş ile bitkisel bir çay vücudunuzun doğuşunu tamamlayacaktır. Önemli olan hangi durumlarda hangi bitkisel çayları karıştırmanız gerektiğidir.

rahatlatan çay

3.Yorgun ve yoğun günlerin ardından size kalan kocaman bir akşam ve gece var. Bu saatleri iyi değerlendirmek sizi diğer gün için zinde ve aktif olmanızı sağlayacaktır.Mesela yoğun bir günün ardından sahilde yapılan bir yürüyüş ve deniz havası sizin üzerinizdeki negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürmenizi sağlayacaktır.

doğa yürüyüşü

4.Gün içerisinden yoğun çalışmaktan artık ister istemez beyniniz bazı hesaplar yapmaya başlar. Bu sizi olduğundan daha fazla yorar. Kafanızı boşaltmanız ve dinginliği sağlamanız için arkadaşlarınızla sohbet edebilir,alışverişe çıkabilir ya da kitap ile kahve keyfi yaparak kafanızı boşaltabilirsiniz.

rahatlama

5.Haftanın son günü kimisi evine gidip tv başına geçip tutkunu olduğu diziyi izlemeyi sever kimisi ise ertesi gün mesai olmadığı ve erke uyanma derdi olmadığından soluğu gece kulüplerinde arkadaşlarıyla eğlenerek geçirmeyi sever.

Tabi bunlar bizim önerilerimiz asıl önemli olan siz nasıl rahat ve mutlu olduğunuzdur. Öneriler bizden düşünmesi sizden, Mutlu ve huzurlu günler : )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>