Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » YORGUN CİLTLER  İÇİN BAKIM MASKELERİ

YORGUN CİLTLER  İÇİN BAKIM MASKELERİ

Gün içerisinde oldukça stresli bir işte çalışıyorsanız, sigara ya da  alkol kullanıyorsanız ve uyku problemleri yaşıyorsanız cildiniz bu faktörlerden çok fazla etkilenerek yorgun düşecektir. Bunun sonucunda ise yorgun ciltler de ilk olarak erken yaşlanmaya neden olur ve aynı zamanda parlaklığını yitirerek daha soluk bir cilt yapısına sahip olmanıza sebeptir.Bundan dolayı erken yaşta yaşlanmak istemiyorsanız cildinize düzenli bakım yapmalısınız.

Yorgun Ciltler için Bakım Maskesi Nasıl yapılır ?

Malzemeler:

  • Yarım Limon
  • 1 Çorba Kaşığı Kadar Badem Yağı ( Aktarlardan Bulabilirsiniz )
  • 1 Çorba Kaşığı Kadar Taze Süzülmüş Bal
  • Az Miktarda Taze Fasulye

Hazırlanışı :

İlk olarak maskeyi hazırlarken öncelikle az miktarda taze fasulyeyi ufak bir kap içerisinde haşlayın ve ezin. Daha sonra ise tüm malzemeleri ezmiş oldunuz taze fasulye içerisine ilave edin.Karışımı hazırladıktan sonra bir süre dinlenmesini sağlayıp cildinize uygulayın.Bu maskeyi cildinizde  yarım saat kadar bekletin. Sonra ılık su yardımı ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada en fazla 2 kez ve birkaç gün ara ile uygulayın.

YORGUN CİLTLER İÇİN NANE MASKESİ NASIL YAPILIR

Malzemeler

  • 2 Tatlı Kaşığı Kadar Nane
  • 1 Bardak Kadar Su
  • 1 Tatlı Kaşığı İçerisinde Nemlendirici Krem

Hazırlanışı:

İlk olarak  derin bir kap içerisinde kısık ateşte bir bardak suyu kaynatıp içerisine nanenizi ilave edin. Yaklaşık olarak 8-10 dakika içerisinde demlenmesini bekledikten sonra tatlı kaşığı kadar nemlendirici kremi de ilave edin. Hazırladığınız bu karışımı gözlerinizi kapatacak şekilde koruduktan sonra cildinize uygulayın.Bu maskeyi cildinizde 15 dakika bekledikten sonra sadece soğuk su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>