Anasayfa » Güzellik » YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN BAKIM

YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN BAKIM

YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN EVDE MASKE NASIL YAPILIR ??

Saçlar boya, güneş ışığı, saç düzleştirici gibi sebeplerle yıpranabiliyor. Hatta kırılabiliyor ve cansızlaşıyor. Yıpranmış saçlar için Özge Ulusoy’dan evde yıpranmış saçlar için bakım maskesi tarifini sizlerle paylaşacağınız. Sette yıpranan saçlarını tamamen doğal malzemelerden hazırlanmış bakım maskesi ile canlandırıyor.

MALZEMELER:

  1. 1 adet muz
  2. 1 tatlı kaşığı badem yağı
  3. 1 şişe maden suyu

HAZIRLANIŞI:

İlk olarak yıpranmış saçlar için bakım maskesini yaparken 1 adet muzun kabuğunu soyup çatalla ezip püre haline getirin ve 1 tatlı kaşığı badem yağı ile karıştırın. Karıştırma işlemi bittikten sonra saçlarınızı tarayın ve bu maskeyi saç dipleri ve uçlarına masaj yaparak sürün. En az yarım saat beklettikten sonra maden suyuyla saçlarınızı durulayın.Duruladıktan sonra saçlarınıza hacim veren ve besleyen şampuanınızla yıkayın. Havluyla, yumuşak hareketlerle saçlarınızı kurulayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>