Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » YAZ İÇİN YÜZ MASKELERİ

YAZ İÇİN YÜZ MASKELERİ

Yaz aylarında evlerinizde hazırlayacağınız maskeler ile cildinizi canlandırabilirsiniz. Uzmanlar evde doğal olarak yapılan maskelerin cildi çok daha fazla güçlendirdiğini söylüyorlar. Ayrıca güzel bir uyku ve sağlıklı beslenmenin de cildin güzelliğine güzellik katan iki önemli faktör olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor.

YAZ AYINDA YÜZÜNÜZE UYGULAYABİLECEĞİNİZ DOĞAL PEELİNG

Avokado Maskesi

Kış mevsiminden yaz mevsimine geçişten sonra soğuktan oluşan etkiyi yüzümüzden yok etmek için avokado maskesi  en ideal yöntemdir. Tarifi: püre haline getirdiğiniz avokadonun içine iki damla zeytinyağı ile limon suyu ekleyerek karıştırın.Yüzümüze uygulayıp 10 dakika kadar bekliyoruz.Sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

EVDE DOĞAL KOZMETİK ÜRÜNLER HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

  • Doğal olarak hazırlayacağınız içerikler herhangi bir kimyasal madde içermediğinden dolayı saklanılama ve kullanım süreleri konusunda dikkatli olunmalıdır. Hazırlandıktan kısa bir süre sonra tüketilmelidir.
  • Evde hazırladığınız bitkisel yağlar iki ay süresince bozulma olmadan durabilir. Krem ve losyonlar da en fazla iki hafta süresinde kullanılmalıdır.
  • Daha önce fazlasıyla kozmetik ürünler kullanıp cildi buna uzun zamandır maruz kalan kişiler doğal ürünleri kullanmaya başladıklarında sivilce oluşumu ya da deri iltihaplanması benzeri durumlar ile karşılaşabilirler. Bu tarz durumlarda kullandığınız reçeteye hemen son vermelisiniz.
  • Evde hazırladığınız tariflerde kullanılması gereken  dozajlar dışına çıkmadan kullanmalısınız Fazladan kullanılan birkaç damla vb. içerikler bile ciddi değişikliklere yol açabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>