Anasayfa » Anne&Çocuk » YAZ HAMİLELERİNE ÖNERİLER

YAZ HAMİLELERİNE ÖNERİLER

YAZ HAMİLELERİNE ÖNERİLER

Hamileliğin yazı kışı olmaz demeyin. Yazın zorluğu farklı kışın zorluğu farklıdır. Yaz hamileleri ise hem avantajlı hem de dezavantajlıdır. Neden derseniz; yaz hamileleri meyve sebze konusunda avantajlıdır. Taze yaz meyveleri ve gıdaları ile beslenebilirler. Fakat yaz hamileleri yazın sıcağında bunalmaları ya da serinleme yolları aramaları ise onların dezavantajıdır. Bizde bu yazımızda yaz hamileleri için ufak tefek önerilerde bulunacağız. İşte yaz hamileleri için 5 öneri;

 

1-AZ AZ VE SIK YEMEK

Hamilelik döneminde beslenmenin önemini hemen herkes bilir. Ve besin vücudumuz için önemli olduğundan aksatılmaması gerekmektedir.Yaz aylarında ise yemek bir dert gibi gözükebilir. Onun için azar azar yemek daha iyi olacaktır.

 

2-SOĞUTULMUŞ HAVLULAR KULLANIN

Yaz aylarında dilimizden düşmeyen bir kelimedir soğutulmuş içecek, soğutulmuş meyve vs. Soğuk suyla ıslatılmış veya serinletilmiş havlu ya da lifler ile bacak,ense,bilek,kollar koyarak serinleyebilirsiniz.Hem bunlar anne adaylarını serinletecek hem de kan dolaşımını rahatlatmaya ve tansiyonunu dengelemeyi sağlar. Arada alınan ılık duşlarda anne adaylarına iyi gelecektir.

3-NANELİ SERİNLETİCİ SPREY YAPIN

Yaz aylarında annelere bir yardımda bitkilerden sağlanabilir. Fesleğen,nane gibi şifalı bitkiler hem kokusu açısından anneleri rahatlatır hem de serinletici özelliğe sahiptir. İlk olarak temiz bir sprey şişesine nane ve bir kaçta fesleğen yaprağı atın. Sonara biraz çalkaladıktan sonra 3 saat bekletin. Bunaldığınız hissettiğiniz anda boynunuza kollarınıza ve ayaklarınıza sıktığınız zaman ferahladığını hissedeceksiniz.

4-TAKILARINIZI ÇIKARIN

Vücudunuz gün geçtikçe kilo aldığınız için takılarınız ya da yüzünüz sıkabilir ve rahatsız edebilir. Emin olun hamilelik döneminde kimse size niye takısız yüzüksüz çıktınız demez. Hamilelik döneminde ellerde ve ayaklarda şişmeler olacağı için ayakkabı aldığınız giydiğiniz numaranın bir büyüğünü almanız sizin daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

 

5-YAĞLI VE TUZLU YİYECEKLERDEN UZAK DURUN

Yağlı yiyecekler yememeniz sizin için faydalı olacaktır. Yaz ayının sıcaklığı zaten yaz hailelerinin üstünde olacağı için birde yağlı yemek sizi daha kötü etkiler. Bunun yerine sebze ve meyveler tüketilmesi hem vitamin açısından hem de dengeli beslenmenize de yararlı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>