Anasayfa » Güzellik » TAKMA KİRPİK NASIL TAKILIR?

TAKMA KİRPİK NASIL TAKILIR?

TAKMA KİRPİKTE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1.Takma Kirpik Almadan Önce Neler Yapmalısınız?

Takma kirpiklerin birçok çeşidi vardır. Takma kirpik kullanımında ilk olarak nere için,hangi renk ve şekilde kullanacağınızı belirlemelisiniz. Diğer bir adım olarak ise kirpiklerin uzunlukları önemlidir.Takma kirpikler şerit ve tekli kirpikler olarak ayrılmaktadır.Şerit kirpikler, normal düz bir şerit halinde olan kirpiklerdir. Tekli kirpikler ise tek tek yapıştırılması gereken kirpiklerdir. Doğallık açısından bakıldığında tek tek yapıştırılan kirpikler ilk sırayı almaktadır. Ama kolaylık açısından ise şerit kirpikler kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

takma krpikTakma Kirpik Yapıştırıcısı Nasıl Olmalı?

Takama kirpikleri kullanırken yapıştırıcı önemli bir unsurdur.Genellikle kirpik satın alınırken yanında verilmektedir. Ama ayrı olarak da bulabilirsiniz. Siyah ve beyaz olmak üzere iki adet yapıştırıcı rengi bulunur. Beyaz renkli yapıştırıcılar, kuruyunca saydamlaşmasına rağmen kullanıcılar tarafından pek kullanışlı bulunmamaktadır.

Takma Kirpikler Nasıl Takılır

Şerit takma kirpiklerde yapıştırıcıyı şeridin göze yapıştırılacak kısmına eşit şekilde sürdükten sonra biraz bekletin.Arkasından cımbız yardımıyla takma kirpiği alıp gözünüze, kirpiklerimizin üstüne yapıştırmalısınız. İlk adımda istediğiniz yeri tutturamama olasılığınız bulunmaktadır. Fakat endişelenmenize gerek yok. Yapıştırıcı tamamen kuruyana kadar düzeltme şansınız vardır.Unutmayın takma kirpiğinizi göz pınarlarınıza çok yakın şekilde yapıştırmamalısınız. Aksi halde  bu durum size mutsuz bir gün geçirtebilir.Yapıştırıcı kururken gözlerinizi açık tutmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>