Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » SONBAHAR İÇİN CİLT BAKIMI

SONBAHAR İÇİN CİLT BAKIMI

SONBAHARDA CİLDE NASIL BAKIM YAPILMALI?

Cilt bakımı her zaman önemlidir. Özellikle yaz ayından kışa geçerken ciltte bazı sorunlar oluşabilir.Dudaklar ve eller daha hassas olduğu için soğuk ilk önce onları etkiler. Sonbahar için cilt bakımını sizler için araştırdık ve nasıl bir bakım yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz.

1.ARGAN YAĞI

Argan yağı gelen olarak kozmetik ürünlerinde kullanılan bir yağdır. Cilt tarafından kolay emilebildiği için krem gibi kullanabileceğiniz argan yağı, yumuşatıcı etkisi ile 3 gün düzenli kullanımdan sonra, pürüzlü ve kuru cildi yumuşak ve pürüzsüz bir hale getiriyor.Cildin doğal korunma bariyerini güçlendirmede önemli olan yağ asitlerince zengin bu yağ, çevresel faktörler ve stresten kaynaklanan, cildi yıpratana karşı etkili ve doğal korunma sağlıyor.

2.HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı cildinizin kuru olan bölgelerine nüfuz ederek cilt hasarlarını onarır. Kozmetik ürünler gibi cildi daha fazla yağlı ya da kuru yapma gibi bir etkisi yoktur. Cildinizin yüzeyini kaplar ve canlılık kazandırır.

3.BESİNLER

Beslenme hem sağlık hem de cilt için önemli bir faktördür. Beslenme de A, C, E vitaminleri, çinko, bakır, demir, selenyum alımı yanında zayıflama diyetlerinin abartılmaması ve yağ, karbonhidrat kısıtlamasının dozunda yapılması da önemlidir.

4.UYKU

Boşuna ‘güzellik uykusu’ denmiyor. Eğer cildiniz günün stresinden sonra kendine gelemezse, kırışıklıklara karşı cilt bakımınıza ne kadar harcadığınızın önemini yitirdiği amansız bir savaşa girdiniz demektir. Hasarı düzeltmek için altı ya da sekiz saat arasında bir zamana ihtiyacınız vardır.

5.PEELİNG

Mevsim geçişlerinde ve soğuk havalarda cilt yüzeyi kuruyup pul pul dökülmeler meydana gelebilir. Cilt yüzeyini kaplayan ölü deriler; solgun bir görünüme sebep olur. Cildinizi yıpratmadan ölü derileri temizlemek için güzellik ürünleri satan mağazalardan alacağınız ipek keseleri kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>