Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » SİVİLCE VE AKNELERDEN NASIL KURTULURUM ?

SİVİLCE VE AKNELERDEN NASIL KURTULURUM ?

SİVİLCE VE AKNELERE BİTKİSEL ÇÖZÜM

Özellikle ergenlik dönemindeki  kız ve erkeklerde oluşan “sivilce ve aknelerden nasıl kurtulurum” diyorsanız mutlaka yazımızı okumalısınız.Sivilce ve akneler yüzde istenmeyen lekeler ve izler oluşturmaktadır. Kimyasal ürünlerin cildinize nasıl bir zarar vereceğini bilmezsiniz.Fakat doğal yöntemler ile sivilce ve aknelerinizden kurtulabilirsiniz. Hem pratik hem de ucuz bir yöntem ile sivilce ve akne sorunu ortadan kalkıyor.

1.YOL:

TATLI PATATES

Lezzetli bir yiyecek olmasının yanı sıra akne ve sivilcelere de tatlı patates çözüm oluyor. Market ve pazarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Tatlı patates, beta karoten, A ve C vitaminleri bakımından fazlasıyla zengin bir besin öğesidir.Bu vitaminler sayesinde yağ bezlerinin meydana getirdiği salgıyı üretmesini sağlar. Salgılanan bu madde cildimizi bakteri ve akneye sebebiyet veren birçok organizmadan da dâhil olmak üzere koruma altına alır.Hazırlanışı:tatlı patatesi isteğinize göre rendeleyerek veya ince dilimler halinde keserek sivilce bulunan bölgeye koyun ve  10-15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

2.YOL:

ASPİRİN

Aspirin içerisinde bulunan salisilik asidi ile akne ve cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz.Fakat aspirini almadan önce eczanede salistik asit içeren aspirin olmasına dikkat etmelisiniz. Hazırlanışı:Almış olduğunuz aspirinleri bir kap içerisinde iki damla su içerisinde eritin. Hamur kıvamını alan aspirini sorunlu bölgelere uygulayarak 30-40 dakika bekletin.Daha sonra yüzünüzü yıkayın. Bu işlem sonucunda aknelerinizden kurtulacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>