Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » SIRT VE GÖĞÜSTE ÇIKAN SİVİLCELERDEN NASIL KURTULUNUR

SIRT VE GÖĞÜSTE ÇIKAN SİVİLCELERDEN NASIL KURTULUNUR

SIRT VE GÖĞÜSTE ÇIKAN SİVİLCELERDEN KURTULMANIN YOLLARI

Sırt ve göğüste çıkan sivilceler genel olarak herkesi rahatsız eden bir durumdur. Özellikle sırt ve göğüsünüzdeki sivilceleri  aynada görünce moralinizin bozulmaması elde değil.Yaz aylarında bayanlara büyük sıkıtılar yaratan bu sivilceler için çözüm önerilerini araştırdık.Sivilce, hangi yaşta olursanız olun hayatınızda size  problem olmaktan asla çıkmaz. Sibilceler zaman zaman yüzünüzde veya  göğüs ve sırtımızda çıkan sivilcelerin oluşmasında hormonsal değişikler, stres veya  hijyen konusunda yeterince hassas olunmaması gibi sebepler altında  yatıyor.

Sırtımızdaki ve göğsümüzdeki sivilceler kış aylarında fazla gözünüze batmasa bile yaz ayıyla  birlikte can sıkıcı bir hal alıyor. Hiçbir bayan  giyindiği sırtı açık elbisenin veya derin göğüs dekolteli bir bluzun sivilceler yüzünden kötü durmasını istemez.

SIRT VE GÖĞÜS BÖLGESİNDEKİ SİVİLCELERDEN KURTULMA PÜR NOKTALARI

1.TEMİZLİK:Vücudunuzun her noktasına aynı özeni göstermelisiniz.Nasıl her sabah yüzünüzü derinlemesine temizleyip bakımını yapıyorsanız aynı şekilde  vücudumuz için yapmanız gerekmektedir.  Sırt ve göğüste çıkan sivilceleri önlemek için yapılması gereken ilk ve en önemli kural vücut temizliğine önem vermektir. Vücudunuzu özellikle sivilce çıkan bölgeleri her gün antibakteriyel sabunla yıkamalısınız. Ayrıca cilt kuruluğu içinde nemlendirici kullanabilirsiniz.

2.PEELİNG: Yüzünüzdeki kir ve ölü derileri atmak için peeling kullanıyorsanız aynı şekilde vücudunuzu da düzenli olarak vücut için üretilmiş peeling’lerle haftada iki kere ovarak kir ve ölü deriden arındırmalısınız.

3. KIYAFETLER: Giydiğimiz kıyafetlerin kumaşlarının cildimize hava aldırması veya terlediğimizde terimizi emmesi çok önemli çünkü ter cildimizde bakterilerin oluşmasına yani sivilcelere neden oluyor. Özellikle spor yaparken giyilen kıyafetlere özen göstermeli ve dikkat etmelisiniz.. Çok spor yapanların göğüs ve sırtlarında oluşan sivilcelerin en önemli nedeni yanlış kıyafet ve bakteri oluşumudur.Bu üç kurala  dikkat ettiğiniz taktirde sivilcelerinizin azaldığına gözlerinizle göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>