Anasayfa » Güzellik » SEYREK SAÇLAR NASIL GÜRLEŞİR

SEYREK SAÇLAR NASIL GÜRLEŞİR

Saçınızdan günde 50-100 arası saç teli dökülmesi normaldir. Fakat bu sayı zaman ile artarsa saçlarınızda seyrelme görülebilir. Saç seyrelmesinin bir çok nedeni vardır. Bunlar çevresel, genetik, yaşam tarzı, ve sağlık sorunlarına bağlı olarak gelişen bir durum olup, hem kadın, hem de erkeklerde görülebilir.Peki bu sorundan nasıl kurtulabilirsiniz ? Bu sorunuzun cevabından önce saçlarınızın neden döküldüğünü öğrenmeli ona göre düzelmesi için çaba sarf etmeniz gereklidir. Saçlar, eğer, genetik nedenlerden dolayı dökülüyorsa, doğal ve kozmetik ürünlerle saçlarınızı gürleştirmez. Bu ürünler, var olan saçlarınızın daha yavaş dökülmesini ve sağlıklı kalmasını sağlar. Genetik saç dökülmesinin çaresi, saç ekimidir.

 

Fakat saçlarınız çevresel etkenler, hayat tarzınız, yetersiz beslenme nedeni ile seyrelmiş ise buna karşın çözüm olarak kimyasal saç ürünlerinin yerine doğal ürünler tercih edebilir ,gerekli vitamin ve mineral içeren besinler ile beslenmeniz ve doğal saç bakım maskeleri yaparak  seyrelen saçlarınızı gürleştire bilirsiniz.

 

Saçları Gürleşmesi İçin Doğal Maskeler :

1.Tarçın Maskesi : İlk olarak 1 çay kaşığı tarçın, bal ve ılık zeytin yağını puding kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Karıştırdıktan sonra saç derisine masaj yaparak sürün. Saçlarınızda 15 dakika beklettikten sonra şampuanınız ile  yıkayın.

2.Badem Yağı Maskesi : Badem yağı maskesinde badem yağı, Hindistan cevizi yağı ve çemen tohumunu puding kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Saçlarınıza karışımı masaj yaparak saç derisine yedirin ve saçınızı streç ile sardıktan sonra 1 saat kadar bekletin. Sonra da şampuanla yıkayın.

3.Hint Yağı Maskesi : Hint yağı maskesinde ise saç derinize düzenli olarak hint yağı ile masaj yapın. Hint yağı ile yapılan  masaj, kan dolaşımını hızlandıracak ve saç köklerinizin  daha dayanıklı olmasını sağlayacaktır.

SEYREK Saçları Gürleştirmek İçin Beslenme

  •  Yediğiniz  besinler  arasına ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeleri dahil edin.
  •  3 hafta boyunca günde bir defa 1 yemek kaşığı organik sirkeyi 1 bardak suyla karıştırıp içerek saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.
  •  Ayrıca, omega 3 yağı yönünden zengin balıkları, ceviz ve keten tohumu gibi yemişleri tüketmeye çalışın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>