Anasayfa » İlişkiler&Cinsellik » SEVGİLİNİZ YOKSA ÜZÜLMEYİN, SELFİE ÇUBUĞU VAR!

SEVGİLİNİZ YOKSA ÜZÜLMEYİN, SELFİE ÇUBUĞU VAR!

YANİ O KADAR ÇARESİZSENİZ DE ÇÖZÜMÜ VAR

Sosyal medyanın insanı yalnızlaştırdığı savına pek katılmam fakat bu gibi haberlerde tereddüte düşüyorum. Bazı insanların sosyal medyaya yansıttıkları hayat, gerçek hayatlarından çok uzak. Böyle insanların sayısı hiç de az olmamalı ki bu tür ürünler üretiliyor.

Selfie çılgınlığı bu kez gerçekten “çılgınlık” seviyesine ulaştı. Önce akıllı telefonların ön kameraları selfie pozlar için daha geniş açılı hale getirildi, hatta üretici firmalar reklamlarını direk “selfie kameramız var” üzerinden yürüttüler. Ardından kol boyu güzel bir selfie kompozisyonu için kısa kaldığından “selfie çubuğu” piyasaya sürüldü. Şimdi ise olay tamamen çığrından çıkmış vaziyette.

Murad Osmann ve sevigilisi Natalia Zakharova’nın bir dönem sosyal medyada hayli ilgi gören fotoğraflarına çok özendiyseniz, artık aynısını tek başınıza da yapabilirsiniz. Kim olduklarını hatırlayamadıysanız işte iki ikonik kare, en çok bunlar paylaşılmıştı.
1

Justin Crowe ve Aric Snee ikilisinin ürettiği “protez selfie çubuğu” ile hayali sevgilinizin en azından elini gerçek kılabiliyorsunuz. Sosyal medyadaki hayatınız tümden yalansa, çok umutsuz durumdaysanız, işe yarayabilir.
2

Crowe ve Snee, ürünlerinin insanları yalnızlıktan kurtaracağını iddia ediyor. Sosyal medyada da ürün üzerine tartışma dönmekte. Bizce en fazla eski sevgiliyi “birbirini gizli gizki takip etme” döneminde kıskandırmaya yarar. O zaman bile gerçek bir insanın elini tutmak varken neden plastik?

Bilişim çağı insanları gerçekten bu hale mi getirdi?

 

ERMAN YURDAKAN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>