Anasayfa » Sağlık » RAHİM KANSERİNİ ÖNLEYEN BESİNLER

RAHİM KANSERİNİ ÖNLEYEN BESİNLER

Hangi Besinlerin Rahim Kanserinde Önleyici Etkisi Var?

Kadın hastalıklarının en başında ise rahim kanseri geliyor. Çoğu kadın bu hastalığa yakalanmaktan korksa da nasıl önlem alacağını bilemiyor. İşte bu sebeple sizin için rahim kanserini önleyici etkisi olan besinlerin listesi hazırladık.

ENGİNAR

Sağlıklı besinlerin en başıdır. Diyet listelerinden aşinayız enginara. Bu mucizevi bitkinin çok sayıda hastalığa faydası olduğu gibi rahim kanserinde de önleyici etkileri var. Kolesterolü dengeler, idrar yollarını ve iltihapları temizler. Aynı zamanda meme kanseri ve prostat gibi hastalıklarına da iyi gelir.

LAHANA

Dünya üzerinde kanser tedavisinde en çok önerilen besindir. C , B ve E vitamini bakımdan çok zengindir. Lahana özellikle meme ve rahim kanseri tedavisinde ve önlemesinde kullanılır. Ayrıca düzenli olarak lahana tüketen kişilerin kanser riskinin azaldığı da uzmanlarca kanıtlanmıştır.

SOYA

Özellikle Asya’daki ülkelerde bolca tüketilen soyanın kansere karşı etkisi çok büyüktür. Ülkemizde pek fazla tüketilmeyen bitkinin, ömrü uzattığı ve estrojen hormonuna yararlı olduğu belirtiliyor.

MİNE ÇİÇEĞİ

Mine çiçeği, çay gibi demlenerek günde iki kez içildiğinde rahim kanserine iyi gelmektedir. Bu şifalı bitkiyi bütün aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

KEKİK

Yemeklerimize güzel bir tat ve güzel bir koku veren kekiğin sağlık açısından da çok sayıda faydası bulunmaktadır. Bunlardan bir diğeri de kanser önleyici etkisidir. Kaynar suya bir tutam eklenip süzülerek tüketilirse rahim kanserine önleyici etkisi bulunduğu bilinmektedir.

SUSAM YAĞI

Rahim kanserine iyi gelen besinlerden bir diğeri de susam yağıdır. Günde üç öğün aç karnına içildiğinde rahim kanserini önlemektedir.

ŞALGAM

Akdeniz bölgesinin vazgeçilmez içeceklerinden olan şalgam da kanser ve türevlerine faydalı besinlerden biridir.

HAVUÇ

Havuç en çok tükettiğimiz besinler den biridir. Tadıyla yemeklerimize farklılık kattığı gibi sağlığımıza da fazlasıyla faydalıdır. İçindeki potasyum minerallerinin etkisiyle kanser önleyici bir etkiye sahiptir. Havuç suyu sıkılarak tüketilebilir ya da taze olarak da yenilebilir.

Tüm bu saydığımız besinler , vücudun kanserli hücreleri idrak , dışkı veya terleme yoluyla atılmasını sağlamaktadır. Bu besinler organları temizler. Ayrıca hücrelerin yenilenmesine de yardımcı olurlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>