Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » PÜRÜZSÜZ BACAKLARA SAHİP OLMAK NE YAPILMALI

PÜRÜZSÜZ BACAKLARA SAHİP OLMAK NE YAPILMALI

Bayanlar için vücutlarında neredeyse en çok önem gösterdikleri yer bacaklardır. Çünkü bayanlarda en çok dikkat çeker yer bacaklardır.Bu yüzden her bayan pürüzsüz bir bacağa sahip olmak ister. Özellikle yaz aylarına doğru strese girmelerine bile sebep olabilir.Çünkü yaz aylarında giyilecek mini elbiselerin altında bacaklarının güzel ve pürüzsüz gözükmesini isterler.Bizde bunun için sizlere doğal maske önerilerinde bulunacağız.

Maskeyi uygulamadan önce bacaklarınızda bulunan tüyleri temizlemeniz gerekmektedir Bundan sonraki adım ise bacaklarınızı bir fırça ile fırçalayın ya da kese yardımı ile keseleyin. Bu işlem bacaklarınızın gözeneklerini açarak maskeyi uygulamaya hazır bir hale getirecektir.

1.TARİF

MALZEMELER:

  • Susam yağı
  • Limon

HAZIRLANIŞI:

İlk olarak susam yağı ve limonu bir kase içerisine ilave ederek karıştırın.Daha sonra bütün bacak bölgenize masaj yaparak uygulayın. 20-25 dakika süresince bacaklarınızda bekletin. Arkasından ılık su ile bacaklarınızı yıkayın. Yıkama işleminden sonra bir havlu ile bacaklarınızı kurulayın. Son olarak bacaklarınızı nemlendirici krem sürün. Bu işlemi her hafta 2 kez uyguladığınızda kısa bir süre sonra pürüzsüz bacaklara sahip olacaksınız.

Eğer bu kadar zaman harcayamam zamanım kısıtlı diyorsanız. Hızlı maske ile pürüzsüz hale getirebilirsiniz.Karbonat ile hızlı bir şekilde pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.

2.TARİF

MALZEMELER:

  • 4 çorba kaşığı karbonat

HAZIRLANIŞI:

Bir kap içerisine 4 kaşık karbonatı ilave ediyorsunuz.Arkasından sıcak su ilave ederek karıştırıyorsunuz.Karıştırma işleminden sonra 20-30 dakika sonra bacaklarınızı ılık su ile yıkayıp havlu yardımı ile kuruluyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>