Anasayfa » Kadınca » Güncel Haberler » ÖZGÜ NAMAL HİPNOZ İLE DOĞUM YAPTI

ÖZGÜ NAMAL HİPNOZ İLE DOĞUM YAPTI

 

ÖZGÜ NAMAL HİPNOZ İLE EVİNDE DOĞUM YAPTI

ozgu-namal_40986509Özgü Namal’ın cuma sabahı dünyaya gelen oğlu Nefes’in ilk fotoğrafı yayınlandı.

Özgü Namal, anne oldu. Reklamcı Serdar Oral ile aşk yaşayan ünlü oyuncu, geçtiğimiz cuma sabahı Nefes adını verdiği bir erkek bebek dünyaya getirdi. 4 aydır “hipnotik doğum” yöntemine çalışan ünlü oyuncu, evinde doğum yaptı.

Namal’ın doktoru Gülnihal Bülbül, evde kalan ebe ile doğuma girdi. 3,5 kilo ağırlığında, 52 cm. boyunda dünyaya gelen Nefes bebeğin ve Özgü Namal’ın sağlık durumu iyi.

Özgü Namal, ilk bebeğini ağrısız doğum yöntemi ‘hipnotik doğum’la dünyaya getirdi. Namal, doğuma Psikolog Adil Maviş ile hazırlandı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ayşe Duman hipnozla doğum için şunları söyledi: “Hipnoz; öze dönüş, içsel bir yolculuk, farkındalığımızı arttırıp özgürleşmek olarak da tanımlandığında doğumdaki faydaları çok daha iyi anlaşılabilir. Zira doğumu ağrılı hale getiren, zorlaştıran hatta bazen imkânsızlaştıran nedenlerin başında, doğumun doğallığından uzaklaşıp tıbbi müdahale gerektiren süreç olarak değerlendirmek , anne adayının ağrı beklentisiyle korkup gerilmesi ve tüm bedeniyle birlikte doğum kanalı kaslarını kasması gelmektedir.”.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>