Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » MÜKEMMEL GÖGÜSLERE SAHİP OLMANIN PÜF NOKTALARI

MÜKEMMEL GÖGÜSLERE SAHİP OLMANIN PÜF NOKTALARI

GÖĞÜSLER DIŞ ETKİLERDEN NASIL KORUNMALIDIR?

Kadınların en büyük kabuslarından biri, göğüslerinin dış etkenler veya ilerleyen zaman ile birlikte formunu kaybetmesidir. İdeal göğüslere sahip olmanın ve göğüslerinizi yer çekiminin kuvvetinden mümkün mertebede korumanın için bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Cildinize, saçlarınıza nasıl özen ve ilgi gösterip zaman harcıyorsanız, göğüsleriniz için aynı zamanı ayırmanız gerekiyor. İşte mükemmel göğüsler için püf noktalar…

-İdeal göğüslerin olmazsa olmazıdır soğuk su. Soğuk su deriyi sıkılaştırıcı ve elastikliği arttırıcı etkiye sahiptir. Duş alırken, duşu sonlandırmadan önce mutlaka göğüslerinize dayanabileceğiniz en soğuk derecede su tutmalısınız. Duş sonrasındaysa doğal bir süngerle göğüslerinize aşağıdan yukarıya doru hafifçe masaj yapmalısınız.

jıjuı

-Hızlı, kilo alıp verme göğüslerdeki diriliğin kaybolmasına neden olur. Protein ağırlıklı diyetler size kilo verdirirken, göğüslerinizde yağ ve kas kaybını önlemektedir.Bilinçsiz diyetlerden uzak durmalı ve beslenmenize dikkat etmelisiniz.

-Eczanelerden temin edebileceğiniz göğüs sıkılaştırıcı kremler fazlasıyla işinize yarayacaktır. 25 yaşından sonra kadınların göğüslerinde genellikle dirilik kaybı görülür ve zamanla göğüsler sarkmaya başlar. Bunu engellemek için göğüs bakımına en az cilt bakımınız kadar önem vermelisiniz.

-Göğüslerinizin elastikliğini kaybetmemesi için yapmanız gereken diğer bir püf noktaysa düzenli olarak nemlendirici krem kullanmaktır. Deri zamanla nemini kaybeder, buda göğüslerin elastikliğini kaybetmesine sebep olur. Sabah, akşam düzenli olarak uygulayacağınız, zengin vitamin içeren nemlendirici kremler göğüslerin tekrar nemini kazanmasında önemli bir etkendir.

-Diğer önemli bir konu ise sütyen seçiminizdir. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüsler, sütyen içinde sıkışır ve zamanla sarkmalara sebep olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>