Anasayfa » Sağlık » MİGEREN AĞRISINA İYİ GELEN BİTKİLER

MİGEREN AĞRISINA İYİ GELEN BİTKİLER

MİGREN AĞRISI

Dünya üzerinde migren hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen ve sık rastlanan bir hastalıktır. Migren bulantı,kusma, ışığa ve sese aşırı duyarlılık gibi belirtileri olan bu hastalık yaşayan kişi ve ailesi için büyük sıkıntılara yol açabilir.Migren sırasında kişinin tüm faaliyetlerini engellediği gibi ataklar şeklinde de görülebilir.Migrenin bu olumsuz etkilerine rağmen çoğu kişi tedavi olmayı kabul etmezler. Çünkü tedavide geçme olasılığının olmadığını düşünürler.İlaçlı tedavisinin yanında pratik bitkisel çözümler ile migren azda olsa durdurma ya da ağrı hissini azaltmaya yardımcı olur.

PRATİK BİTKİSEL KARIŞIMLAR

* Ağrı geldiği zaman kahvesi bol olan soğuk ve sade kahve içilebilir.

* 1 Bardak kaynar suya, 4-12 gram kediotu kökü konulur. 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak yemeklerden önce içilirse migren ağrılarına iyi gelebilir.

* Defne tohumu toz haline getirilir.Günde 5 gram balla macun yapılır ve yenilir.

* 1 Bardak kaynar suya, 2-3 gram kekik konur. 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilir.

* 1 Bardak suya 2-4 gram anason konulur.10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak içilir.

* 1 Bardak kaynar suya 4-10 gram ufalanmış oğulotu yaprağı konulur. 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilir.

* Migren noktalarına papatya yağı ile masaj yapılması da migren ağrılarını hafifletir.

* 2 Su bardağı kaynar su içine , birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş defne, oğulotu ve fesleğen konularak 15 dakika demlenir. Bu karışım ılık olarak günde 2-3 bardak içilir. Şeker hastalığı olmayanlar bitki çayını 1 kaşık balla tatlandırabilir. Düzenli olarak en az 1 ay içilmeye devam edilmelidir. Devam edildiği taktirde migren ağrılarınızın geçtiğini fark edeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>