Anasayfa » Sağlık » MİDE AĞRILARINA İYİ GELEN BİTKİLER

MİDE AĞRILARINA İYİ GELEN BİTKİLER

MİDE AĞRISI NEDEN OLUŞUR ?

Genel olarak mide ağrısının çoğunlukla nedeni yediğimiz besinlerdir. Mide ağrısı göğüs ve karın  bölgesi arasında oluşan bir ağrıdır. Bazı zamanlar yanma,bulanma,açlık hissi ya da asitlenmiş gibi hissedebilirsiniz. Mide ağrıları hafif,orta ve ciddi olarak devam eder. Eğer dikkat etmeniz gerekn bir mide rahatsızlığınız varsa (gastrit,reflü vb) doktorunuza danışmalısınız.

Mide Ağrısını Geçiren Bitkisel Karışım Tarfleri :

* Yarım bardak su içine  yarım çorba kaşığı nane suyu, yarım çorba kaşığı misket limonu suyu, birkaç damla zencefil suyu ve yarım çay kaşığı tuzunu karıştırıp her gün bir bardak olarak içebilirsiniz.

 * 1 bardak suyun içerisine 2 çorba kaşığı limon suyu, yarım çay kaşığı kaya tuzu ekleyerek karıştırın. Bunları iyice karıştırdıktan sonra midenizin  durumuna göre günde 3 kez içebilirsiniz.

* Taze nane yapraklarını bir kaba koyup 10 dakika kadar kaynattıktan sonra suyunu çay gibi tüketebilirsiniz. Tatlı olmasını istiyorsanız bir çay kaşığı kadar bal kullanabilirsiniz. Ayrıca nane çayına limon sıkmak midenizin daha kısa sürede hafiflemesini sağlayacaktır.

* Mide ağrısına iyi gelen diğer bir çayda papatya çayıdır. Papatya çayı sinirleri sakinleştirdiği gibi  mideyi sakinleştirme özelliği ile ağrılarınızı kısa sürede geçirir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>