Anasayfa » Güzellik » MAKYAJ İLE SİVİLCELER NASIL KAPATILIR ?

MAKYAJ İLE SİVİLCELER NASIL KAPATILIR ?

SİVİLCELERİ MAKYAJ İLE NASIL YOK EDİLİR ?

Kızların büyük sorunlarından biride ergenlikte başlayan sivilce çilesidir.Sivilceler bazı bayanlarda ergenliğin bitimiyle son bulurken bazılarında hayatı sonuna kadar sorun olmaya devam edebiliyor.Sivilceler ufak tefek bir şekilde bir yerde kümelenebildikleri gibi yüzün tam ortasında kocaman bir şekilde de karşınıza çıkabiliyorlar.Genellikle sivilcenin boyutu ne olursa olsun bu durum her zaman can sıkıcı bir durumdur. Yüzümüzdeki sivilcelerden kurtulmak için her yola başvurursunuz.Bunlardan biride makyaj ile sivilceleri kapatmaktır.

Makyaj ile sivilce kapatma  daha çok tek tük çıkan ve önemli bir davet öncesi beliren sivilceler de kullanılır.Makyaj bazı kızlar için çile olsa da  sivilcelerden bir sürelik kurtulmak için iyi bir yöntem olabiliyor.Burada önemli nokta yapılan bu makyajı yüzünüzde fazla saklamamanızdır. Yoksa aksi halde  cilt gözeneklerinizin kapanmasına neden olabilir ve  yeni sivilcelerin oluşmasına sebebiyet verebilir.

Şimdi makyaj ile sivilceler nasıl kapatılır ? sorunuzun cevabına gelelim;

İlk olarak  yüzünüzü bir temizleme jeli ile veya bol su ile temizleyin.İkinci adım olarak devamlı olarak  kullandığınız fondöteni yüzünüze her zaman ki gibi uygulayın. Arkasından cilt renginizden bir ton koyu olan kapatıcıyı sivilce olan ya da leke olan  noktalara parmak ucunuzla uygulayın. Sorunlu alanların iyice kapandığından emin olduktan sonra bir ton açık seçilen pudra ile problemli yerlere uygulanan kapatıcıyı sabitleyin ki yaptığımız makyaj gün boyu sizi idare etsin ve bozulmadan yüzünüzde dursun. İşte  artık pürüzsüz bir cilde sahipsiniz.Fakat unutmamanız gereken makyajınızı yüzünüzde uzun vadede tutmayın bu farklı cilt sorunlarına yol açar. Ayrıca makyajlı bir halde asla yatmayın bu cilt gözenekleriniz için kötü olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>