Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » LİMON İLE CİLT BAKIMI

LİMON İLE CİLT BAKIMI

LİMONUN CİLDE FAYDASI NEDİR ?

Cildiniz yağlıysa, büyük bir ihtimalle sivilce sorunu ile uğraşıyorsunuz demektir. Bu problemden  kurtulmak için limondan yararlanabilirsiniz.Ayıca cildinizin daha gergin ve daha temiz ,lekesiz bir cilt için limondan birebirdir.

LİMON İLE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR ?

İlk olarak iki limonun kabuğunu soyun, suyun içine koyun ve  yarım saat bekletin. Yarım saat sonra sudan limon kabuklarını alın ve blender yardımı ile püre haline getirin.Cildinizi temizledikten sonra limon püresini sürüp 10 dakika bekleyin ve su ile yıkayın. Arkasından yüzünüzü kurulayıp, dudaklarınıza biraz da bal sürün. Bu işlem sayesinde yüzünüz de ki fazla yağ oranını azalacak ve cildinizin soluk almasını sağlayacaktır.Ayrıca  sivilce sorunu olanlar, sivilcelerden kurtulacaktır. Bal ise dudaklarınızın kurumamasını sağlayacaktır.

Limon kabuğunun bir diğer yararı ise  cilt kanseri riskini azaltır. Güneşin zararlı ışınları cilde zarar verip, eller de, yüzler de, kulaklar da, dudaklar da ve cildiniz de lekeler oluşturabilir ve bu lekeler zamanla cilt kanseri riskini artıracaktır. Bunu önlemenin en pratik yöntemi ise limon ve limon kabuğudur.Ayrıca bir kase yoğurda bir limon suyu ekleyin ve karıştırarak yüzünüze sürün ve 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkanırsa, yüzdeki sivilce ve lekeler kaybolur. Çünkü limon suyu cildi temizler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>