Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » KURU ELLER İÇİN DOĞAL MASKELER

KURU ELLER İÇİN DOĞAL MASKELER

ELLERİN KURUMASINA NE SEBEP OLUR ?

Özellikle çalışan bayanları ve soğuğa karşı dayanıksız eli olan bayanlar için el bakımı çok önemlidir.El kuruluğuna özellikle kimyasal deterjanlar neden olmaktadır. İşte şimdi el kuruluğunu için doğal maske tariflerini sizlerle paylaşacağız.

1.TARİF

Malzemeler

1 Tatlı Kaşığı Kadar Taze Süzülmüş Bal

1 Yemek Kaşığı Kadar Zeytinyağı

Bir Litre Su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak iki farklı derin kap hazırlayıp birinin içerisinde bir litre ılık suyu diğerine ise  taze süzülmüş balınız ve zeytinyağını karıştırın.Daha sonra ilk olarak  ellerinizi ılık su içerisine koyarak yaklaşık 10 dakika boyunca bekletin.Arkasından ellerinizi çıkartıp kuruttuktan sonra diğer kap içerisinde yer alan zeytinyağı ve bal karışımında ellerinizi  5 dakikada daha  bekletin. Son olarak ise ellerinizi çıkartıp ılık ya da  çok soğuk olmayan bir suda yıkayın. Bu maskeyi haftada 3 kez uyguladığınızda daha yumuşak ve parlak bir ele sahip olduğunuzu göreceksiniz.

2.TARİF

Malzemeler

2 Tane Yumurtanın Sadece Sarısı

1 Yemek Kaşığı Badem Yağı ( Aktarlardan Bulabilirsiniz )

1 Yemek Kaşığı Kil ( Aktarlardan Bulabilirsiniz )

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak derin bir kap içerisine malzeme sırasına göre yumurta sarılarını, badem yağını ve kilinizi ilave ederek karıştırın.Daha sonra krem halini alması içi tüm bu malzemeleri bir kez de çırpıcı yardımı ile karıştırın.Sonra  krem haline gelen bu karışımı  kare bir kap içerisinde buzluğa koyun 10 dakika bekletin çıkarttıktan sonra ellerinizin her yerine sürün ve daha sonra ellerinizi yıkayın.Bu tarifi haftada aralıklar ile 2 3 kez uygulayabilirsiniz.

3.TARİF

Malzemeler

1 Yemek Kaşığı Kadar Esmer ( Kahverengi ) Şeker

2 Tatlı Kaşığı Kadar Kızılcık Suyu ( Aktarlardan Bulabilirsiniz )

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak karışımınız için gerekli malzemeleri bir kap içerisinde hazırlayıp ellerinize uygulamadan önce ellerinizi kurutmayan bir sabun yardımı ile  ellerinizi temizleyin. Arkasından malzemeleri birbirine karıştırıp ellerinize uygulayın ve birkaç dakika durduktan sonra ılık su yardımı ile temizleyin. Bu karışımı her gün uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>