Anasayfa » Sağlık » KOLTUK ALTI KARARMASI İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

KOLTUK ALTI KARARMASI İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

Koltuk altı kararması neden olur?

Koltuk altı kararması sır ağda, jilet, terlemeyi önleyici deodorant kullanımı, >hamilelik, epilasyon aleti gibi sebeplerle koltuk altı kararması oluşabilir. Koltuk altı bölgesindeki bu kararmaları engellemek için hem bitkisel hem de tıbbi   çözümleri kullanabilirsiniz.

 ZERDEÇAL MASKESİ

Zerdeçal maskesini haftada 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Tarifi: 1 tatlı kaşığı zerdeçal, yarım limonun suyu, 1 yemek kaşığı süt, 1 çay kaşığı toz şekeri karıştırıp arkasından koltuk altlarınıza masaj yaparak sürün.10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Arkasından cilt yenileyici olarak saf zeytinyağı sürün. Bu maskeyi gece uygulamanız hem daha etkili olur hem de yaşantınızı aksatmaz.

SALATALIK VE LİMON MASKESİ

Salatalık ve limon maskesi araştırmalara göre vücutta bulunan her kararmayı geçiren bir özelliğe sahiptir.Bu maskeyi her gün düzenli olarak hazırlanıp uygulanması daha etkili olacaktır.

Tarifi: Yarım salatalığı rendeleyip yarım limon suyuyla karıştırın ve sorunlu bölgeye masaj yaparak uygulayın.

KARBONAT MASKESİ

Koltuk altı kararmasını gidermek için karbonatlı maskeyi haftada 1 defa fakat düzenli kullanmak şartı ile koltuk altı kararmalarına iyi gelecektir.

Tarifi:1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesini karıştırıp köpürttükten sonra koltuk altlarınıza sürün ve 10 dakika bekletin.10 dakika sonra koltuk altınızı iyice duruladıktan hemen sonra cilt yenileyici özelliği olan ve salisik asit içeren bir krem sürmeniz önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>