Anasayfa » Sağlık » Kadın Hastalıkları » Kocasına Alerjisi Olduğunu Öğrendi…

Kocasına Alerjisi Olduğunu Öğrendi…

Suya Karşı Alerjisi Hayatını Mahfetti

Daily Mail’in haberine göre İngiltere’de yaşayan 28 yaşındaki Kerrie Armitage’ın suya karşı alerjisi var. Vücudunun herhangi bir yerine su desdiğinde( içmeyle ilgili sorunu yok) reaksiyon gösteriyor.

kocasına alerjisi var

2 yıl kadar önce yağmura yakalandığında vücudunda yaralar çıkmasıyla teşhisi konan hastalık nedeniyle Kerrie, kocası ile öpüşemiyor. Eşinin tükürüğünün de alerjisini tetiklediği Kerrie, öpüştüğünde ya da başka bir şekilde vücuduna su temas ettiğinde kurdeşen döküyor ve dayanılmaz ağrılar yaşıyor.

4 yıldır kocası ile öpüşemediğini söyleyen Kerrie, ” Eşim Peter’in dudakları ıslak olduğundan öpüşemiyoruz. Yalnızca iyice kuruladıktan sonra dudağıma ufak bir öpücük kondurabiliyor. Her seferinde vücudum tepki vermiyor. Reaksiyon gösterdiğinde öyle çok canım acıyor ki çoğu zaman bu riski alamıyoruz” şeklinde konuştu.

Ağlamasının bile yasak olduğu genç kadın ve ailesi için hayat çok zor olsa da bununla yaşamayı öğrenmiş durumda.

Banyo yapmanın bile işkenceye dönüştüğü Kerrie, sıcak suyun reaksiyonu azalttığını fark etmiş. 10 dakikadan fazla banyoda duramayan Kerrie, “Su vücut sıcaklığıma ne kadar yakınsa o kadar hızlı tepki gösteriyorum. Nefes alamıyorum ve hayatım işkenceye dönüyor. Bu sebeple çok sıcak suyla yıkanmaya çalışıyorum. Çünkü soğuk suyu içmekte dahi zorlanıyorum” diyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>