Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » KİVİ MASKESİ NASIL YAPILIR

KİVİ MASKESİ NASIL YAPILIR

KİVİ MASKESİ

Kivi tropikal bir meyvedir. Kivinin, içerisinde bulunan  asit ve vitaminler vücudunuza fayda sağlayacaktır. Kivi, en çok C vitamini bakımından zengin bir meyvedir. Bundan ötürü ciltte kolajen yenilemesini de sağlar. B vitamini de içeren kivi kalsiyum ve fosfor minerallerini içerisinde bulundurduğundan cildin sürekli kendini yenilemesini sağlar.İşte evinizde uygulayabileceğiniz pratik kivi maske tarifleri;

1.Tarif: İlk olarak bir tane kivinin kabuklarını soyduktan sonra orta kalınlıkta dilimleyin.Arkasından rahat edebileceğiniz bir yere geçip dilimlediğiniz  kivileri cildinizi üzerine yerleştirin.15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.Bu maskeyi 2 haftada bir uygulayarak cildinizi yenileyebilirsiniz.

2.Tarif: 3 tane kivinin kabuklarını soyduktan sonra blender da çekiyorsunuz.Blender da çektiğiniz kiviyi bir süzgeç yardımı ile suyunu ayırın. Arkasından sargı bezlerinden küçük parçalar alarak kivi suyuna batırın cildinizde uygulamak istediğiniz bölgeye bastırıp çekerek 5 dakika süresince uygulayın.

3.Tarif:  Cildinizde aşırı derecede yağ ve sivilce varsa bu maske size uygun olacaktır. İlk olarak kivinin suyunu çıkarın ve bir kap içerisine aktarın. Kivi suyunun içerisine bir miktar kil ilave ederek karıştırın.Krem kıvamına geldiğinde masaj yaparak yüzünüze uygulayın. 20dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>