Anasayfa » Sağlık » KİRPİKLERİ UZATMANIN BİTKİSEL YÖNTEMİ

KİRPİKLERİ UZATMANIN BİTKİSEL YÖNTEMİ

KİRPİKLERİ UZATMANIN YOLLARI NELERDİR ?

Kirpikler bir bayan için saçları kadar kıymetlidir.Çünkü gözlerin güzelliğinin bir diğer sebebi ise kirpiklerdir.Ayrıca kirpikler gözlerinizi dış etkenlerden korur. Kirpikleriniz saçlarımız gibi kolayca yıpranabilir, kırılabilir ve dökülebilirler. Kirpiklerinizin zarar görmesinde en büyük sebeplerden birisi de kullandığınız kozmetik ürünler, yanlış makyaj temizleme losyonları ve makyajınızı zamanında temizlenmemesidir. Sağlıklı, uzun ve daha dolgun kirpiklere için Hint yağı kullanabilirsiniz. Hint yağını düzenli bir şekilde kullandığınızda kirpiklerinizin kopmasına, kırılmasına engel olacaktır. En önemli özelliği, uygulandığı bölgede çabuk emilmesi olan Hint yağını saçlarımıza, kaşlarımıza ve cildimize de rahatlıkla uygulayabiliriz.

HİNT YAĞININ HAZIRLANIŞI VE KİRPİKLERE UYGULANMASI;

  • 1 Su Bardağı Kaynamış Su,
  • 1 Çay Kaşığı Hint Yağı
  • 12 Gr Kakao Yağı ( 1 Yemek Kaşığından Biraz Daha Az )

Hazırlanışı: Verilen tüm malzemeleri cam bir kasede karıştırın ve cam kasenizi, içerisinde sıcak su bulunan bir başta kabın içerisine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın.

Uygulanışı:  Hazırladığınız karışımı soğuduktan sonra bir kulak temizleme çubuğu yardımıyla uygulayabiliriz. Kulak temizleme çubuğunu karışıma batırıp kirpik diplerinizden uçlarına doğru maskara gibi sürerek uygulayabilirsiniz.Bu tür karışımları gece uyumadan önce uygulamak daha etkili bir fayda sağlayacaktır. Gece uyguladığımız bu karışımı sabah önce ılık su ile sonra soğuk su ile baskı uygulamadan temizlemelisiniz. Bu işlemi 15 gün boyunca, gece uyumadan önce, gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek uygulayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>