Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » KIRIŞIKLAR İÇİN TURP MASKESİ
KIRIŞIKLAR İÇİN TURP MASKESİ

KIRIŞIKLAR İÇİN TURP MASKESİ

Yaşlanmanın ilk belirtisi olan cilt  kırışıklar, yaş ilerledikçe cilt incelir ,hassaslaşır ve esnekliği azalır. Sonuç olarak ciltte kıvrımlar ve çizgiler oluşmaya başlar. Yaşın ilerlemesinin bir etkisi olarak sayıla kırışıklar aslında sadece yaş ilerlemesi ile ortaya çıkmaz. Buna ek olarak , güneşin zararlı ışınlar, sigara veya sigara dumanı, yatış şekli, düzensiz beslenme ve düzensiz yaşantı, stres, kullanılan kozmetik ürünler de kırışıkların çıkmasına neden olur.Fakat kırışıkları gidermek için çözümler vardır. Bazı bayanlar kırışıkları gidermek için ameliyat masasına yatabiliyor veya doğallıktan yana olan kadınlar ise doğal maske veya kürler ile yüzündeki kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatarak kırışıkların geçmesini sağlıyor.

TURP MASKESİ NASIL YAPILIR ??

MALZEMELER

  •  1 adet rendelenmiş turp,
  •  1 yumurta akı,
  •  Yarım su bardağı süt,
  •  1 çorba kaşığı limon suyu,
  •  1 çorba kaşığı badem yağı,
  • 1 çorba kaşığı pirinç unu.

HAZIRLANIŞI:

Turp maskesi için ilk olarak turpu iyice yıkadıktan sonra turpu rendeleyin ve birkaç dakika kaynatın. Sonra turpu süzülmeye bırakın. Soğuyan ve süzülen turpu bir kap içerisine alarak limon suyu, yumurta akı ekleyin ve iyice çırpın.Çırpma işleminden sonra hemen arkasından süt ekleyin ve karıştırın. Son olarak da  badem yağını ekleyin ve çırpın. Hazırlamış olduğunuz bu turp maskesini yüze ve boyun bölgesine sürün. 30 dakika bekletildikten sonra bol ılık su ile yüz ve boyun bölgesi durulayın. Haftada 2 defa yapmanız yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>