Anasayfa » Güzellik » KEPEKLİ SAÇLAR İÇİN SAÇ MASKELERİ

KEPEKLİ SAÇLAR İÇİN SAÇ MASKELERİ

KEPEKLİ SAÇLAR

Saç kepeklenmesi nedir ? Saç kepeklenmesi saçın diplerinde oluşan ölü derilerinin vücut tarafından yeteri kadar hızlı bir biçimde atılamamasından dolayı meydana gelen bir sorundur.Saç kepeğine karşı  doğal olarak hazırlanan kepekli saçlar için maske yöntemlerini araştırdık. Bu maske sayesinde saç diplerinizde  oluşan ölmüş deriyi hızlı bir biçimde vücuttan atılmasını ve kepeğin yok edilmesini sağlanacaktır. Saç kepeğini yok etmek için uygulanan her yöntem bütün saç dipleri için uygun olmayabilir. Saç ve cildinizin tipini öğrenerek ona uygun bakımı uygulamalısınız.

KEPEĞE KARŞI ETKİLİ ISIRGAN OTU KÜRÜ

Malzemeleri:

  • 5 Bardak kadar Su
  • 5 gram kadar Isırgan Otu

UYGULANMASI:

İlk olarak vermiş malzemelerdeki verilmiş olan miktardaki suyu kaynatın.Daha sonra kaynatmış olduğunuz su içerisine ısırgan otunuzu ilave ederek demleyin. Demleme işlemi sona erdikten sonra güzelce yaptığınız karışımı süzün. Sonra süzme işlemini yapıldıktan sonra soğuması için bir kenara bırakın. Hazırlamış olduğunuz kürü uygulamaya geçmeden önce saçlarımızı şampuan ile güzelce yıkayın. Bu işlemi de yaptıktan sonra hazırlamış olduğumuz kürü saçlarımıza uyguluyoruz ve 30 dakika boyunca saçımızda bekletiyoruz.Bu süre içerisinde yavaş bir şekilde saç diplerinize masaj yapabilirsiniz. Süre bitiminde saçlarımızı ılık su ile durulayarak işlemi sonlandırıyoruz.

KEPEKLİ SAÇLAR İÇİN BAKIM KÜRÜ

Malzemeleri:

  • 5 damla çay ağacı yağı
  • 1 çorba kaşığı elma sirkesi
  • 1 çay bardağı su

UYGULANMASI:

İlk olarak  verdiğimiz malzemeleri bir kap içerisine alarak güzel bir biçimce iyice karıştırın. Kürünüzün hazırlanması bittikten sonra saçlarınızı uygulamaya hazırlamak için şampuan ile yıkayın. Hazırlamış olduğumuz kürü yıkama işleminden sonra saçlarınıza uygulayın. Uyguladığınız kürü 5 dakika kadar saçımızda bekletin.Arkasından soğuk su ile saçlarımızı duruluyoruz. Bu uygulamayı haftada bir kez yaptığınız da kepeklerinizde gözle görülür derecede azalmalar olduğunu fark edeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>