Anasayfa » Güzellik » KELLİK İÇİN BİTKİSEL MASKELER

KELLİK İÇİN BİTKİSEL MASKELER

KELLİK SORUNUNA BİTKİSEL ÇÖZÜM

Genel olarak kellik, erkeklerin çok sık karşılaştığı saç sorunlarındandır.Kelliğe iyi gelen bitkiler ve kelliğe iyi gelen maske tarifleri ile Kellik ve saç dökülmesi azalabilir ve tamamen son bulabilir. İşte kellik için bitkisel çözüm ve kelliğe sebep olan nedenler ?

KELLİĞİN NEDENLERİ ?

 1. Hormonal değişiklikler
 2. Yaşlanma
 3. Demir ve protein eksikliği
 4. A vitaminin aşırı tüketimi
 5. Derisi enfeksiyonları
 6. İlaçların yan etkileri
 7. Stres ve gerginlik
 8. Kanser gibi ölümcül hastalıkları
 9. Sıkı ve gergin yapılan saç stilleri
 10. Saç spreylerinin  aşırı kullanımı
 11. Yanlış beslenme

SOĞAN MASKESİ

Soğanda bulunan kükürt kan dolaşımını uyarır ve kellik tedavisine yardımcı olur.
Tarifi: Soğanı rendeleyip, süzgeçten geçip, soğanın suyunu çıkarın. İçine biraz bal ekleyip, bu maskeyi saç derinize masaj yaparak uygulayın.Soğan saç çıkarma özelliğinin yanı sıra baştaki zararlı bakterileri öldürecek, mantardan kurtulmanıza da yardımcı olacaktır.

ALOE VERA MASKESİ

Aloe vera binbir derde deva harika bir bitkidir.Bu bitki kelliğe de çözüm oluyor.Tarifi: Aloe vera yaprağını uzunlamasına göre  ortadan ikiye kesin, içindeki aloe vera  jelini çıkarın ve bu jelle kelleşen bölgelerinize masaj yapın, alo veradaki enzimler, tıkanmış saç köklerini açacaktır. Bu karışım sayesinde kelliğiniz azalacaktır.

KİŞNİŞ YAPRAKLARI  MASKESİ

Kelliğe doğal bir çözüm olan kişniş bitkisi size yardımcı olacaktır. Tarifi:Taze kişniş yapraklarını ezip, macun haline getirin ve kafa derinize masaj ile  uygulayın. Kişniş yapraklarının suyunu çıkarıp saça sprey olarak kullanmakta saçlarınızdaki dökülmeyi azaltacaktır.

YEŞİL ÇAY 

Kellik için yarayı olan diğer bir bitki de yeşil çaydır. Yeşil çay sağlık için yararlı antioksidan deposu bir bitkidir.Hemen hemen her hastalığa yararı olan yeşil çay ile kellik sorununa da deva oluyor.Tarifi:2 sallama poşet yeşil çayı veya 1 tatlı kaşığı yeşil çayı ,1 su bardağı kaynar suya atın, demlemeye bırakın.Arkasından çay soğuduğunda bu suyu kellik oluşan yerlere masaj yaparak uygulayın. 1 saat kadar bekletikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>