Anasayfa » Güzellik » KAŞ DÖKÜLMESİ NASIL ÖNLENİR ?

KAŞ DÖKÜLMESİ NASIL ÖNLENİR ?

KAŞ DÖKÜLMESİNE İYİ GELEN

YÖNTEMLER NELERDİR ?

Kaşlarınız birçok hormonsal ve çevresel nedenlere bağlı olarak kaşlarınız dökülebilir. Bu durum ise hayatımızda sizi zor durumlara sokabilir. Hamilelik, doğum, ameliyat, genetik sorunlar, bir takım hastalıklar, ilerleyen yaş ve aşırı stres kaş dökülmesine neden olabilir. Tüm bu nedenlerle birlikte kaş dökülmesi ruh halimizde ciddi sıkıntılara neden olup, kaş kalemi kullanmamıza ve hatta kalıcı makyaj uygulamasına gibi yöntemlere yönelmemize neden olabilir.

Her sorunda olduğu gibi kaş dökülmesinde de en iyi yöntem tabi ki de beslenmekten geçer. Vücudumuza aldığımız besinler nasıl saçlarımıza direk etki ediyorsa aynı şekilde   kaşlarınıza  da etkilemektedir. Bunun için günlük su tüketiminizi doğru oran da sağlamalı, ortalama 8 bardak kadar su tüketmeli ve besin değerlerimizin niteliğine önem vermeliyiz. Özellikle kaş dökülmesini engellemek için A, B ve E vitamini içeren besinler tüketmeli ve de karbonhidrat yerine protein ağırlıklı beslenmeliyiz.

Ayrıca tüm bunlarla birlikte kaş dökülmesine bitkisel çözümlerde bulabilirsiniz. Nasıl ki haftalık veya  aylık cilt maskeleri ve saç maskeleri yapıyorsak ya da  dudaklarımıza çilek maskeleri uyguluyorsak aynı özeni kaşlarımıza da göstererek kaşlarımızdaki seyrekleşmesini engelleyebilirsiniz..Kaşlarınız için doğal bakım ürünleri arasında en çok kullanılan isimlerden biri olan  zeytinyağı veya  badem yağı kaşlarda oldukça etkili sonuçlar vermekte ve de bütçeyi zorlamayan bakım ürünleri arasında yer alır. Duş öncesinde kaşlarınıza uyguladığınız yağı 15 dakika kadar kaşlarınızda bekletin.Arkasından ılık su ile yıkayın. Bu ağlar ile kaşlarınızın bakımını yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>