Anasayfa » Kadınca » Güncel Haberler » KARISINA ELEKTROŞOK VERDİ, JOPLA DÖVDÜ VE…

KARISINA ELEKTROŞOK VERDİ, JOPLA DÖVDÜ VE…

HAYRET, BU SEFER CEZA ALMIŞ

Erkek şiddeti o kadar uzun zamandır cezasız bırakılıyor, hatta çoğu zaman şiddete uğrayan taraf ceza alıyor ki, şiddet uygulayan birinin ceza aldığı haberini görünce şaşırdık kaldık.

Ali D., 17 yıllık eşi Ceyhan D.’nin yüzüne sprey sıktı, yerlerde sürükledi, kelepçeledi, jopla dövdü, elektroşok verdi ve tecavüz etti. Üstüne üstlük bunların hepsini kameraya kaydetti.

İddianamede belirtildiğine göre Ali D., çocukları evden gönderip eşi Ceyhan D.’yi yatak odasına çağırdı. Burada önce zorla müstehcen, işkence ve tecavüz içerikli filmler seyrettirdi. Ardından eşini, yüzüne sprey sıkarak etkisiz hale getirdi. Bağırmaması için ağzını eşarpla tıkadı; kadını kelepçeledi, yerlerde sürükledi. Bir süre copla dövdükten sonra elektrik vererek işkenceye devam etti. Tüm bunları da kamerayla kaydetti. Ali D., duruşmadaki savunmasında, savunulabilecek bir şeymiş gibi bir de savunma yapmış, “İhanete uğradım, darp ettim,” dedi.

Mahkeme Ali D.’yi eşine karşı hakaretten 3 ay, eşine karşı şantajdan 1 yıl, özel hayatın gizliliğini ihlalden 2 yıl, eşine karşı eziyetten 3 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaktan 6 yıl, ve eşine karşı cinsel saldırıdan 10 yıl olmak üzere toplamda 22 yıl 3 ay hapse mahküm etti.

Bu kez erkek şiddeti cezasız kalmadı ancak mahkeme 3 yıl sürdü. Bu 3 yıl içinde Ali D.’nin davacı eşini öldürmemiş olması, benzer yüzlerce vakayı düşününce, resmen şans; pek çok kadın şiddet uygulayan erkekten davacı olduğu süreç içerisinde öldürülüyor. İşkenceci kocanın “İhanete uğradım” şeklindeki saçma sapan savunması bu kez tahrik unsuru sayılmadı, cezada indirim yapılmadı. Bu karar, benzer davalara örnek teşkil etmesi açısından umut verici.

ERMAN YURDAKAN NİSA TAİFESİ YAZARI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>