Anasayfa » Sağlık » KARANFİL’DEN GELEN ŞİFA

KARANFİL’DEN GELEN ŞİFA

Şifalı bir bitki olan Karanfilin bin bir derde deva oluyor. Karanfil antiseptik bir mikrop öldürücü olduğundan; diş ağrılarını kemeye,ağız kokusunu engellemeye,beyin ve zihnin yorgunluğunu giderir. Kalbi ve hafızayı güçlendirir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklardan korur. İşte Karanfilin faydaları:

1.Diş ağrısı için karanfil
Diş ağrısını geçirmek için 5 tane karanfili 1 bardak suya koyup kaynatın, su ılık hale geldiğinde günde 3 kez kullanmak üzere bu suyla ağzınızı çalkalayın.

2.Baş Ağrısı
Baş ağrısı için 5 karanfili havanda öğüttükten sonra 1 bardak su katıp, yarım bardak su kalana kadar kaynatın. Süzgeçle süzüp, biraz soğuduğunda akşam ve gece yatmadan için.

3.Öksürük için
Öksürük için rendelenmiş nar kabuğu ile karanfili ezip iyice öğütün. Yarım tatlı kaşığı bal ile 2 çay kaşığı öğüttüğünüz bu nar kabuklu karanfili karıştırın.Günde 3 defa kullandığınız taktirde öksürüğünüzün azaldığını göreceksiniz..

4.Gebelikte kusma
Hamilleik döneminde oluşan kusmalar için 2 adet kuru karanfili öğütün, 1 tatlı kaşığı bala katıp, yiyin.
Bu kusmanızı durduracak ve sizi rahatlatacaktır.

5.Hazımsızlık ve gaz için karanfil
Hazımsızlık ve karın şişliği için 2 karanfili öğütün, yarım su bardağı kaynak suya atın.Süzüp soğuyunca günde 3 kez içmeniz metabolizmanızı düzenleyecek ve hazımsızlığınızı giderecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>