Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » KAHVE MASKESİ NASIL YAPILIR ?

KAHVE MASKESİ NASIL YAPILIR ?

Kahve içerisindeki kafeinden dolayı kahve maskesi cildin sıkılaşmasında büyük faydası olur. Bunun yanı sıra partiküllü yapısından dolayı cilde uygulama esnasında kahve maskesi peeling etkisi yapar. Kahve yağ içerisindeki asitler bakımından fazlasıyla zengin bir içeriği sahip olduğundan dolayı kahve maskesi cildinizi besleyecektir.

KAHVE MASKESİ NASIL YAPILIR ?

MALZEMELER:

  1. İnce Olarak Çekilmiş 5 Yemek Kaşığı  Türk Kahvesi
  2. 4 Yemek Kaşığı Kakao Tozu
  3. 8 Yemek Kaşığı Tam Yağlı Süt Veya Krema
  4. 1 Yemek Kaşığı Pekmez

HAZIRLANIŞI:

İlk olarak verilen tüm malzemeleri bir kap içerisinde toplayın.Arkasından karışımınızı iyi bir şekilde karıştırın.Kreme kıvamına geldiğinde  elimizle ya da yüz fırçası yardımı ile hafif hareketler ile ilgili bölgeye uygulayın. Uygulamayı bitirdikten sonra 20 ya da 25 dakika kadar maskeyi yüzünüzde bekletin. Süre sona erdiğinde kahve maskesini ılık su yardımı ile masaj yaparak  temizleyin. Kesinlikle baskı yaparak sert bir şekilde temizleyeme çalışmayın ! Aksi taktirde  cildinizde tahriş meydana gelebilir.

PEELİNG ETKİLİ KAHVE MASKESİ

MALZEMELER:

  • 1 Tatlı Kaşığı Türk Kahvesi
  • 1 Tatlı Kaşığı Bal

HAZIRLANIŞI:

İlk olarak tüm malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın. Karışımınız hazır hale geldiğinde cilt yüzeyine eşit miktarlarda dağıtarak uygulayın. Uygulama sırasında çok hassas olan  göz çevresinden uzak tutmalısınız. Uyguladığınız maskeyi 20 dakika kadar cildimizde bekletin. Süre bitiminde kese yardımı ile  burun, çene ve alın kısımlarına hafif bir biçimde masaj yaparak maske uygulayın. Temizleme bölümünde ise soğuk su tercih etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde soğuk su ciltte şok etkisi yaparak kas gruplarını çalıştırarak kan dolaşımını hızlandıracaktır.Kahve maskesi uygulamalarını haftada 1 defa kullanmak yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>