Anasayfa » Kadınca » Güncel Haberler » JAPONLAR BU TÜRK KIZINI KONUŞUYOR

JAPONLAR BU TÜRK KIZINI KONUŞUYOR

Türk Hava Yolları ile Osaka’dan İstanbul’a gelmek için yola çıkan Japon yolcu sefer esnasında yaralanınca ilk müdahale kabin görevlisi tarafından yapıldı. Yaralanan Japon yolcuyu hastaneye götürüp hiç yanından ayrılmayan kabin görevlisi Burcu Kırmacı  Japonların gönlünü fethetti. 

TÜRK KIZI

THY’nin Osaka-İstanbul uçağında bir japon yolcu rahatsızlanıp düşerek yüzünden yaralandı. Uçakta doktor olmadığı için, Japon yolcuya ilk müdahaleyi kabin görevlisi Burcu Kırmacı yaptı. Kabin memurları uçak İstanbul’a vardıktan sonra da yolcunun yanından ayrılmadı. Yaralı yolcu sadece Japonca bildiği için, Burcu Kırmacı onu bir an olsun yalnız bırakmadı. Yaralı yolcununherşeyiyle ilgilenen Burcu Kırmacı uzun bir uçuş sonrası dinlenmeden Japon yolcunun tedavisi ile ilgilendi.

Japon yolcuların davranışına karşı mahçup olduklarını gözlemlediğini belirten Burcu Kırmacı, “O an hiç yorgunluk düşünmedim. Benim üzerime verilmiş bir sorumluluk vardı. Japonca bilen bir tek bendim orada. Ben yardımcı olabilirdim. Mecbur değildim ama insanlık bu. Empati yaptım sadece. Ben Yurtdışında olsam sadece benim dilimi bilen bir kişi olsa karşımda ve yabancı bir yerdesiniz. 13 saatini sizinle birlikte geçirmiş üniformalı bir kişi var karşınızda. Tabi ki oma güvenirsiniz diye düşündüm. O yüzden yardımcı oldum. Kabul ettiler. Çok memnun oldular. Japonlar çok mahcup oldular. Ekstra iş çıkardık diye. Çok teşekkür ettiler. Hem bize hem de şirketimize teşekkür ettiler. Yolcu çok memnun oldu. Havalimanında vedalaşırken tekrar tekrar memnuniyetlerini belirttiler. Hediye vermek istediler. ‘Tekrar uçtuğunuzda karşılaşırız’ diye vedalaştık” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>