Anasayfa » Sağlık » İSTENMEYEN TÜYLER İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

İSTENMEYEN TÜYLER İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

1-    PORTAKAL KABUKLU KÜR

Malzemeler:

 • Orta boy portakalın kabukları,
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı,
 • 1 çay kaşığı limon suyu
  Hazırlanışı: Portakalın kabuklarını soyun ve robottan geçirin. Üzerine zeytinyağı ve limon suyunu ekleyin. Tüyleri alındığı bölgeye uygulayın ve bir tülbent yardımı ile kapatın. Bir saat bekledikten sonra ılık su ile kür uygulanan bölgeyi yıkayın.

2-    LİMON VE TUZ KÜRÜ

Malzemeler:

 • 1 adet limon,
 • 2 çay kaşığı tuz
  Hazırlanışı: İlk olarak limon suyu sıkın  ve tuz ile karıştırın. İstenmeyen tüylerinizi kökünden alındıktan sonra pamuk yardımıyla sorunlu bölgeye uygulayın. Bu işlemi 3 kez tüylerinizi aldığınızda yaparsanız sonucu sizlerde göreceksiniz. Tüylerinizi kökten aldığınız 4 gün boyunca uygulayabilirsiniz. Ancak bu uygulama sırasında cildinizde dayanılmayacak yanma hissi oluşursa hemen ılık sı ile yıkamalı ve bir daha kullanmamalısınız.

3-    SOĞAN VE SARIMSAK KÜRÜ

Malzemeler:

 • Orta boy beyaz soğan
 •  3 diş sarımsak
  Hazırlanışı:soğanı rendeleyin ve suyunu ayırın. Ardından rendelediğiniz sarımsakları ilave edin. Bu karışımı tüylerinizi aldığınız bölgeye eliniz yardımıyla hafif hafif ovarak uygulayın. Tüylerinizi aldığı gün itibari ile 4 gün bu işlemi uygulayın. Uygulanan bölgede 1 saat bekletin arkasından ılık su yardımı ile temizleyin.

4-    Nane çayı

Kolay hazırlanabilen bu çayı tükettiğinizde tüy köklerinizin zayıfladığını göreceksiniz. İstenmeyen tüylerden kurtulmak istiyorsanız her gün 1 bardak nane çayı içerek tüylerinizin ne kadar zayıfladığını hissedeceksiniz.

5-    Adaçayı

Aşırı tüylenmeye karşı bir çözümde adaçayıdır. Adaçayını normal çay gibi tüketirseniz, özellikle adet gününden itibaren onbeş yirmi gün bol bol için. Bu çay tüy probleminizi büyük ölçüde etki sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>