Anasayfa » Sağlık » Beslenme » İŞTAHINIZI NASIL AZALTIRSINIZ

İŞTAHINIZI NASIL AZALTIRSINIZ

İŞTAHINIZI  AZALTMANIN

YOLLARI NELERDİR ?

İştahınız fazla ve bunu azaltmak istiyorsanız yapmanız gerekenler;

*Yeşil çay ve kahve günde iki kez tüketilmelidir. Yeşil çayda bulunan antioksidanlar ile fazla kilolarınızı vermenize yardımcı olur.

*Tarçın hem kan şekerinizi düşürür hem de sabit.Yağ:yemeklerinizde hafif ve doğal yağlar kullanmanız gereklidir. Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ve keten yağı yiyeceklerde mutlaka olmalıdır.

*Gün içerisinde lifli gıdalar tüketilmelidir. Lifli gıdalar hem sağlıklı bir kalbe hem de fit bir görünüme kavuşmanıza yardım eder. Ayrıca lifli  gıdaların sindiriminizi düzenler ve kandaki kolesterolü düşürmeye yardım eder.

*Her derdin devası limon sindirim sisteminizin sağlıklı çalışması için önemlidir. Mide asidinin artmasını sağlayarak sindirilmesi zor olan yağ veya kırmızı et gibi gıdaların sindirilmesine yardımcı olur.

*Proteinler, karbonhidratlardan ve yağlardan daha uzun süre tok tutarlar. Fakat proteinle birlikte karbonhidrat tüketilmesi sindirim yavaşlamasına sebep olur. İdealı ilk 7 gün hiç karbonhidrat almadan protein tüketmektir.

*Kulak ile yanağınızın birleştiği kıkırdaklı çıkıntı olan yere baskı uyguladığınızda tokluk hissedersiniz. Burası kulaktaki iştah noktanızdır. Buraya  bastırdığınızda tokluk hissedersiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>