Anasayfa » Güzellik » İLKBAHAR & YAZ AYLARINA UYGUN VE KULLANIŞLI MAKYAJ ÖNERİLERİ

İLKBAHAR & YAZ AYLARINA UYGUN VE KULLANIŞLI MAKYAJ ÖNERİLERİ

Havalar ısındıkça makyajın yüzünüzde ağırlık yapmaya başlar. 2015’le birlikte bu sorunumuz ortadan kaldıralım dedik. Hem bakımlı olacaksınız, hem de yüzünüzdeki makyajı olduğunu unutacağınız öneriler geliyor!

Gözlerinizi konuşturun…

Göz makyajı, en az rahatsız eden makyajdır. Yine suratınıza çok fazla malzeme sürmemeye dikkat ederek gözlerinize koyu bir makyaj uygulayabilirsiniz. Ama doğallık ön planda olacağı için dudaklarınıza bir şey sürmeyerek dengeyi sağlamanız gerekiyor, en fazla ten renginize yakın bir ruj tercih edebilirsiniz!

Makyajınızı gizleyin…

Buna bayılacaksınız! Fondötenlerinizi bir süreliğine ortalıktan kaldırın. Eğer cilt tonunuzla ilgili bir sıkıntılarınız varsa CC kreminizi ince bir kat olarak uygulayın. Saç renginize ve teninize uygun hafif bir allık, eyeliner, rimel ile hazırsınız!

 …ve dudaklar!

Kırmızı ve tonları bu sene de hep bizimle olacak! O yüzden sevmiyorsanız dahi kendinize bu renge alıştırmanız iyi olacak! Dudağınıza yoğun bir ruj uygulayıp, hafif bir far ve rimelle makyajınızı tamamlayın.

Unutmamanız gereken püf nokta ise bütün bu makyaj modellerinde tek bir noktaya yoğunlaşılmış olmasıdır. Hem gözlerinize, hem dudaklarınıza, hem de suratınıza yoğun bir makyaj uygularsanız sizin için de, görenler için de sıkıntı olacaktır! Doğala yakın olmayı çalışın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>