Anasayfa » İlişkiler&Cinsellik » Erkekler » İLK BULUŞMADA ERKEKLER NELERE DİKKAT EDER?

İLK BULUŞMADA ERKEKLER NELERE DİKKAT EDER?

İLK BULUŞMA, SON BULUŞMA OLMASIN!

İlk buluşma her iki taraf için de zor. Hele daha öncesine dayanan bir arkadaşlık ya da tanışıklık yoksa “Nasıl davranırsam davranayım kaçmaz, ürkmez, sıkılmaz?” düşüncesi gerginliği artırıyor. Erkeklerin gerginliği bambaşka bir konu. Fakat kadınlar, ikinci buluşmanın gerçekleşmesini istiyorlarsa, bu uyarılara kulak vermeliler.

KJJGH

GÖRÜNÜŞ ÖNEMLİDİR
Hayır, hayır. Belirli beden ölçülerinden bahsetmiyorum. Fakat bir erkek, kadının giyimine kuşamına, takısına aksesuarına dikkat eder. İlk izlenimini oradan yapar. Kıyafet seçimi kişinin siyasetten sanata, dinlediği müzikten izlediği filme kadar pek çok konu hakkındaki fikrini açık edebilir. Aynı zamanda karşınızdaki erkeği ne kadar önemsediğinizin de bir göstergesi olacaktır. Burada önemli olan nokta, kendinizi erkeğe beğendirmekten ziyade kişiliğinizi doğru ifade etmenize katkı sağlayacak seçimler yapmanızdır. Zevklerimiz uymuyorsa ilk dakikadan gol yedik, diye düşünmeyin; mesele kendinizi ifade edecek özgüveni ilk bakışta göstermenizde. İlgi alanlarınız ortak çıkmasa bile belli ilgi alanlarınızın olduğunu ve bunu göstermekten çekinmediğinizi görmek erkeğin hoşuna gidecektir.

SOSYAL MEDYA BİRAZ BEKLEYİVERSİN
Bu, sadece ilk buluşmada değil, her yüz yüze ortamda dikkat edilmesi gereken bir husus aslında. Ama daha ilk buluşmada kafanızı telefonunuza gömerseniz, o iş olmaz. Erkek, sıkıldığınıza kanaat getirdi ve ya sizden soğudu ya da kendisini sıkıcı bulduğunuz korkusuyla iyice gerildi, birazdan saçmalayacak. Her şekilde eksi puan. Tweetleri birkaç saat geç görüverin; adamın yüzüne bakın, ilgilenin. Zaten çocuk gibi heyecanlanacak siz ilginizi dağıtmadıkça, o surat ifadesi Twitter’dan daha eğlendirici olacak.

876TYGBKNM

ESKİ SEVGİLİ Mİ? YOK(!) ÖYLE BİR ŞEY
15 yaşında değilseniz zaten karşınızdaki erkeğin böyle bir beklentisi yoktur. Onu böyle bir şeye ikna etmeye çalışmayın sakın. Fakat laf arasında da olsa eski sevgilinizden bahsetmeyin. Orası fırtınalı deniz, güvenli sulardan ayrılmayın. Eski sevgiliyi övmeniz ya da yermeniz pek fark yaratmaz. Nasıl anlatırsanız anlatın, eğer ilk buluşmada eski sevgilinizden bahsederseniz erkeğin düşüncesi “hala aklında!” olacaktır. Ona da sormayın, ilk buluşmada sorgulanmak kimsenin hoşuna gitmez. İlk buluşma, birbirinizi tanımak üzerine kurulu, birbirinizin diğer insanlarla ilişkisi üzerine değil.

GEVEZE VE UTANGAÇ
Sohbet, iki kişinin sırayla konuşması şeklinde ilerleyen bir yüz yüze iletişim türüdür. Monoloğa dönüştüğü zaman “kafanızı telefonunuza gömmeniz” ile aynı sonucu verir. Sürekli kendinizden bahsetmeyin, “şunu şunu yaptım, buralara gittim, aman o gün de bu böyleydi” diye bitmek bilmez bir hayat öyküsü sunmayın. Geveze olmakla kalmaz, kibirli, küstah gibi daha pek çok sıfatı alıverirsiniz. Bir yere gittiğinizi mi söylediniz? Sorun bakalım o da gitmiş mi? Tamam o filmi siz çok sevdiniz ama acaba karşınızdaki erkek o yönetmen hakkında ne düşünüyor? Aynı şekilde, sadece dinleyerek, kafa sallayıp “hmm”layarak karşınızdaki erkeğin ilgisini çekme olasılığınız, net, sıfır. Lafını ağzına tıkmayın ama sözünü kesmekten de çok sakınmayın. Olaya daha farklı, daha ilginç bir açıdan yaklaşır, onun düşünmediği bir yönünü dile getirirseniz bu kez alacağınız sıfatlar zeki ve kültürlü olacaktır. Unutmayın, zeka seksidir.

8764ERFGBN

ANOREKSİYA HİÇ DE HAVALI BİR HASTALIK DEĞİL
Bedeninize çok dikkat ediyor, aksatmadan spor yapıyor, titiz bir diyet uyguluyor olabilirsiniz. Hepsi güzel şeyler. Ama bilin ki erkekler güzel olmak için verdiğiniz emekle ilgilenmiyorlar. Doğal halinizle öyle güzel olduğunuzu umuyorlar. İlk buluşmada kuş kadar yemeyin, sürekli diyetinizden bahsetmeyin, kilonuzdan şikayetçi olduğunuzu söylemeyin. Bir seferlik diyetinizi bozun ve gönlünüzce yiyin, gitsin. Bir erkek, bedeninizi değiştirmek için verdiğiniz uğraşlardan çok daha fazla bedeninizi sevmenizden etkilenir. Siz kendinizi beğenmez görünürseniz o sizi nasıl beğenecek? Bu da tıpkı ilk maddedeki görünüşünüzün kişiliğinizi yansıtması gibi bir algıdır.

Tabii ki kimya tutmadı mı bunların hiçbiri de işe yaramaz. Ama belki de çok uyumlu bir çift olabilecekken yukarıdaki hatalar yüzünden bu fırsatı kaçırmak yazık olurdu. Bu uyarılara kulak verirseniz en azından ikinci buluşma neredeyse garanti.

 

ERMAN YURDAKAN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>