Anasayfa » Güzellik » HANGİ SAÇ MODELLERİ DAHA ZAYIF GÖSTERİYOR?

HANGİ SAÇ MODELLERİ DAHA ZAYIF GÖSTERİYOR?

DAHA ZAYIF GÖSTEREN SAÇ MODELLERİ

Yeni bir diyete başladınız, her şey güzel gidiyor. Yakın zamanda kilolarınızdan kurtulacaksınız fakat bu sırada yüzünüzün daha zayıf gözükmesini mi istiyorsunuz ? Belki de hiç kilo sorununuz yok fakat çocukluğunuzdan beri sevimli dolgun yanaklarınız ve yuvarlak hatlı yüzünüz sizi olduğunuzdan daha şişman mı gösteriyor ? Bu yazımızdaki tavsiyeler ve saç kesimi modelleri oldukça işinize yarayacak.

Kadınlar yüzlerinin daima daha zayıf görünmesini isterler. Sizi ilk bakışta ele verecek olan yüzünüz kilo sorununuz olsun veya olmasın zayıf gözüküyorsa çok daha zarif gözükürsünüz.

İlk olarak size yüzünüzü zayıf göstermek için birkaç öneri sunacağız. Ardından da dilerseniz yüzünüzü zayıf göstermesine yardımcı olacak birkaç saç kesimi önerisini sizinle paylaşacağız.

saççKüt kesimlerden uzak durun: Eğer gıdı bölgenizdeki fazlalıklardan şikayetçiyseniz, çenenizin hizanızda küt kesilmiş saç modellerinden uzak durmalısınız.

Asimetrik saç modellerini denemelisiniz: Bob kesim dediğimiz asimetrik saç kesimlerini tercih etmeniz yüzünüzü olduğundan daha zayıf gösterecektir.

Saçlarınıza gölge attırabilirsiniz: Hacimli bir saç ve zayıf bir yüz istiyorsanız saçlarınıza gölge attırmayı deneyebilirsiniz. Saç renginizle uyumlu bir kaç ton daha açık ton gölge seçmeniz yüzünüzde bir zayıflık illüzyonu yaratmanıza yardımcı olur.

Saç bakımınıza daima özen göstermelisiniz:  Saçlarınız her daim canlı ve parlak gözükmediği sürecek doğru saç kesimini tercih etseniz bile gereken etkiyi göremeyebilirsiniz.

Kalın ve düz kahkülleri denemelisiniz: Zaten yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz yüzünüzü olduğundan geniş ve basık gösterecektir.

Saçlarınızı uzatmayı deneyin: Uzun ve kat kesimli saçlar bu konuda tam bir kurtarıcı hemen hemen her yüz şekline uyum sağlar.

Saçlarınızı kesinlikle ortadan ayırmayın. Ortadan ayırdığınız saçlar yüzünüzün daha yuvarlak görünmesine sebep olur.

saçDip boyası hileleri: Saçınızı boyatırken dip taraflara parlak renkler yaptırmaya özen gösterin. Çünkü parlak renkler dikkati yüzün orta noktasına çekerek oldukça zayıf göstermenizi sağlar.Dip kısımlara parlaklık verirken, uç kısımlarda ise koyu renkler tercih etmeyi unutmayınız.

Gevşek at kuyruğu: Saçınızı at kuyruğu biçiminde de toplarken dikkat etmeniz gereken nokta sıkı bir şekilde toplamamanızdır. Sıkı toplanan at kuyruğu modelleri yüzünüzü yuvarlak gösterir bu sebeple saçınızı at kuyruğu toplarken gevşek bırakmayı unutmayınız.

Saçlarınızı katlı kestirin: Katlı kesimli saç modelleri yüzünüzü dengeler ve yüzünüzün uzun ve daha ince göstermesini sağlar. Düz kesimli saçlardansa katlı kesimli saçları kullanmanız zayıf göstermenize yardımcı olacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>