Anasayfa » Anne&Çocuk » HAMİLELİKTE UZAK DURMASI GEREKEN BESİNLER

HAMİLELİKTE UZAK DURMASI GEREKEN BESİNLER

Hamilelikte uzak durulması gereken yiyecekler

Hamilelik döneminde anne adaylarının en çok sorduğu sorulardan biri olan “hamilelikte hangi besinler yenmeli” veya “hamilelikte hangi besinler yenmemeli” soruları anne adaylarının kafasını karıştırabiliyor. Her söylediğiyle gündeme gelen Prof. Dr. Canan Karatay ise anne adaylarına hamilelik döneminde hangi besinlerin yenmemesi hakkında bazı önerilerde bulunuyor.

Bunlar ise hamilelik döneminde sağlıklı ve enerjik olmak için kalori ve glisemik indeksi yüksek yiyeceklerin yenememesini tavsiye ediyor. Özellikle bu dönemde anne adayları yediği besinlere dikkat ederseler aşırı kilo almayacaklar,sağlıklı bir bebek dünyaya getirecekler ve sağlıklı bir şekilde bebeklerini emzireceklerdir. Hamilelikte beslenme çok önemli bir konudur. Hamile bayanların düzenli,dengeli ve etkili bir biçimde beslenmeleri gerekmektedir. Özellikle iştahı olmayan anne adayları sık sık ama azar azar yemeleri daha faydalı olacaktır.

 

İşte hamilelik döneminde yenmemesi gereken gıdalar;

Reçel,Pekmez,Simit,Kuru ve yaş pasta,Pirinç pilavı,Süt tozu,Krema,Enerji içecekleri,
Suni tatlandırıcılar,Patates kızartması,Çikolata,Hazır meyve suyu,Hazır çorba,
sosis, salam,sucuk gibi işlenmiş gıdaları tüketilmemesi önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>