Anasayfa » Anne&Çocuk » HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI NORMAL Mİ?

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI NORMAL Mİ?

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI

Kasık ağrıları hem sizin için hem de bebeğiniz için problem olabilir. Rahminiz büyüyerek karın boşluğunda ki bağlara baskı yapar ve kasık ağrısı olarak hissedilir. Rahmin kasılması ve bebeğin ani dönüşü, sancı hissini uyandırsa da esasında kasık ve bel ağrısı olarak görülür.

Ağrılar bir anda girebilir ve bir anda durabilir. Bu durum anne adaylarını korkutabilir ancak endişe edilebilecek bir durum yoktur. Kasık ağrıları gece daha fazla hissedilebilir. Bu sebeple geceleri bacaklarınızı karnınıza çekerek yatmalısınız. Kanama ve gereğinden fazla ağrı var ise mutlaka bir doktora danışın.

GEBELİK DÖNEMİ

Hamileliğin ilk haftalarında ve son aylarda, doğum yaklaşırken farklı nedenlerle anne adayında zaman zaman karın ve kasık ağrıları görülebilir. Hamilelerde görülen bu ağrıların bir kısmı önemsizken, bazıları preeklampsi gibi ciddi rahatsızlıkların belirtileri olabilir.

Ağrılara sebep olan bazı nedenler önemsiz ve tedavi gerektirmeyen türden olabileceği gibi bazıları önemlidir ve tedavinin yanında hastaneye yatış dahi gerektirebilir. Çoğu kadında hamileliğin ilk günlerinde, adetin gecikmesi ile birlikte karın ve kasık bölgelerinde hafif rahatsızlık hissi oluşması çok normal bir durumdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>