Anasayfa » Anne&Çocuk » HAMİLELİK ÇATLAKLARI NASIL GİDERİLİR ??

HAMİLELİK ÇATLAKLARI NASIL GİDERİLİR ??

HAMİLELİK ÇATLAKLARI NASIL GİDERİLİR ??

Bayanların büyük sorunlarından biri olan çatlaklar hamilelik döneminde fark edilmese bile hamilelik döneminden sonra bayanların gözüne daha çok batmaktadır. Fakat çözümsüz değildir. Düzenli uygulamayla oluşan çatlaklarınızdan kurtulacaksınız.

Çatlak Gideren Havuç Maskesi

  • 10 tane havuç
  • 2 yemek kaşığı badem yağı

İlk olarak havuçları haşlayıp püre haline getiriyorsunuz. Sonra içerisine  2 yemek kaşığı badem yağı ekliyorsunuz. Çatlak olan bölgelere sürün ve ardından streç ile sıkı bir şekilde sarın. Fakat bacağınızdaki kan dolaşımının etkileneceği kadar sıklıkta yapmayın. Bu maskeyi 2 saat bekletin ve ardından soğuk su ile güzelce yıkayın. Bu maske hem çatlak giderici hem de selülit giderici olarak da kullanabilirsiniz.

Kalıcı Sonuçlar İçin Kakao Yağı Maskesi

Aktardan aldığınız katı kakao yağı alın. Evde büyük bir tencere içine su koyun ve kaynatmaya başlayın. Kaynayan tencerenin içine küçük bir tencere koyun ve içine kakao yağını koyun. Eriyene kadar bekleyin ama dikkat edin yanmasın. Eridikten sonra oda sıcaklığına gelene kadar bekleyin. Sonra vücudunuz da bulunan çatlakların üzerine masaj yaparak sürün. Sürdüğünüz bölgeye göre streç ile sarın ya da pamuklu bir eşofman ile 2-3 saat bekletin. Sonra ılık bir duş ile vücudunuzdaki yağı temizleyin.

Çatlak oluşumunu engellemek için cildinizi nemlendirmek önemlidir. Bunu yapmak için ise duştan çıktıktan sonra ıslak vücudunuza bebe yağı sürerek sağlaya bilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>