Anasayfa » İlişkiler&Cinsellik » GÜLLERİN RENKLERİNE VE SAYILARINA GÖRE ANLAMLARI NEDİR?

GÜLLERİN RENKLERİNE VE SAYILARINA GÖRE ANLAMLARI NEDİR?

Sevdiklerimize verebileceğimiz en özel hediyedir çiçek. Kelimelere ihtiyaç duymadan hislerimizi anlatırız çiçeklerle. Her birinin kendine özel anlamı vardır ve taşıdıkları bu anlamlarla kelimeleri luzumsuz kılarlar.

Hangi çiçeğin ve rengin neyi anlattığını anlamak kolay değildir. Yüzlerce hatta binlerce çiçek çeşidi ve çeşitliliklerinden fazla da anlamları vardır. Bu çiçeklerden en çok tercih edilen gülü ve anlamlarını sizin için araştırdık: Beyaz gül, o el değmemiş güzelliğiyle, saflığı, masumiyeti ve gizliliği sembolize eder. Kırmızı bir gül aşkı ve tutkuyu anlatırken, sarı gül ise sıcak samimi bir sevginin ifadesidir. Pembe gülse, “Kalbim senindir” mesajı veriyor. Turuncu güller cazibenin göstergesiyken mavi güller ise imkansız bir aşkın dile gelmiş halidir.

nisa gülİLK GÖRÜŞTE GÜL!
Güllerde renklerin olduğu kadar her detayın bir anlamı vardır aslında. Güllerin sayısı ve buketinin şekli gibi:
– Tek bir gül ile genelde ilk görüşte aşk ifade edilir. Bu size adanmış özel bir sevginin ifadesidir.
– Bir düzine gül ile, hiç beklemediğiniz bir anda sizinle evlenmek istediğini anlayabilirsiniz! Çünkü, 12 adet gül sonsuz bir birliktelik ve karşılıklı aşkın işaretidir.
– 999 tane gül ise bitmeyen sonsuz aşkın dile gelişidir.
– İkili bir gülle, sizden özür dilemeye çalıştığını anlayabilirsiniz.
– Gonca halinde güller çekingen bir aşkı anlatır.
– Hafif bükülmüş olarak güller de nişanlılığın sembolüdür.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>