Anasayfa » Güzellik » GÖZ KALEMİ KULLANIMININ PÜF NOKTALARI

GÖZ KALEMİ KULLANIMININ PÜF NOKTALARI

GÖZ KALEMİ NASIL KULLANILIR ?

Göz makyajında ufak hileler yapamaya ve kirpiklerinize derinlik kazandırmanın püf noktalarını sizin için araştırdık.İlk olarak göz kaleminizle kirpik diplerinize çektiğiniz ilk çizginin mümkün olduğu kadar ince olmasıdır.Bu ince çizgiyi çekerken geride kalan küçük ileri temizlemeniz önemlidir.Kusuruz bir çizgi çektiğinize emin olduktan sonra çektiğiniz çizgi üzerinden gözün iç kısmından dışına doğru kirpiklerinize oldukça yakın bir şekilde kalın bir çizgi çekerek daha belirgin hale getirin.

Ayrıca artık göz kalemlerinde tek renkle makyaj yapmak zorunda değilsiniz. Kozmetik ürünlerinde gri, yeşil, pembe, mavi gibi birçok renk çeşidi olan göz kalemlerinizi ten renginize veya istediğiniz kombine göre seçebilirsiniz ya da renklerin gizemini kullanarak gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz.

Gözlerinizde daha yumuşak bir etki yaratmak için göz kalemi ile çektiğiniz çizgiyi parmağınız veya ince uçlu bir fırça yardımıyla dağıta bilirsiniz.Ayrıca gözlerin büyüklüğünden şikayetçi bayanlar göz kalemini göz içine çekere küçük gözler,küçük gözlü bayanlar ise göz kalemini dışa çekerek büyük gözler elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>