Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NASIL YAPILIR

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NASIL YAPILIR

EVDE GÖZ ÇEVRESİNE BAKIM NASIL YAPILIR ?

Bayanların büyük sorunlarından olan gözaltı torbalarına, göz altı şişliklerine, göz altı morluklarına ve göz çevrenizde oluşan kırışıklara karşı ne yapacaklarını pek bilemezler. Yüzünüzün en ince ve hassas bölge göz çevrenizdir. Bundan dolayı hava şartlarından, makyaj ve stresten en fazla etkilenen bölgelerin başında göz çevreleri gelir.Daha genç yaşlarda göz bakımına başlarsanız göz çevrenizin yıpranmasına engel olmuş olursunuz.

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ  KIRIŞIKLAR  NASIL GİDERİLİR  ?

MALZEMELER:

  • 1 Çorba Kaşığı Badem Yağı
  • 1 Çorba Kaşığı Soya Yağı
  • 1 Çorba Kaşığı Avokado Yağı

HAZIRLANIŞI:

İlk olarak bir kap içerisine bütün malzemeleri ekleyerek karıştırın. Geceleri yatmadan önce göz çevrenize masaj yaparak uygulayın.Sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz.

GÖZALTI TORBALARI NASIL GİDERİLİR ?

İlk olarak 1 tane patatesi halka olacak şekilde kesin.Daha sonra kesmiş olduğumuz patatesleri gözlerimize koyun ve 15-20 dakika kadar gözlerinizde bekletin. Bu işlemi uyguladıktan sonra gözaltlarında ki torbaların yok olduğunu ve bunun yanı sırada gözlerde oluşan kızarıklıkların yok olmasına fayda sağlayacaktır.

GÖZALTI ŞİŞLİKLERİ NASIL GİDERİLİR ?

Gözaltı şişkinlikleri için bir parça buz alarak gözlerinizin üzerinde sabit bir biçimde tutmadan masaj yaparak gözleriniz üzerinde gezdirerek 5 dakika boyunca bekletin.Bu şekilde gözlerinizdeki şişlikler inecektir.

GÖZALTI MORLUKLARI NASIL GİDERİLİR ? 

Gözaltı morlukları için 1 tane salatalığı rendeleyin.Arkasından rendelediğimiz salatayı buz kalıpları içerisine koyarak buzlukta dondurun.Rendelediğiniz salatalar donduktan sonra dolaptan çıkarın ve 5 dakika süre boyunca gözlerinizin üzerine masaj yaparak gezdirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>