Anasayfa » Moda » Düğün Modası » GELİN MAKYAJİNIN İNCELİKLERİ

GELİN MAKYAJİNIN İNCELİKLERİ

KUSURSUZ BİR GELİN MAKYAJI İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

Yaz geldi ve düğün sezonu açıldı! Her kız mutlaka düğünün hayalini bir çok kez kurmuştur. Gelinliği,saçı,makyajı bir sürü detayı  ince ince düşünmüşlerdir. Fakat düğün zamanı geldiğinde gelinleri tanımak biraz zor olabiliyor ya da sim küpüne batmış bir durumda oluyor. Tek ve en önemli gününüzde boya küpüne batmış olmaktansa sizin doğal güzelliğinizi ortaya çıkaran ve mevsimin favori renklerini kullanmanız sizin için daha iyi olur. İşte gelin adaylarıma hafif ama doğal makyaj için tüyolar..

1.Cilt Bakımına Düğün Gününe Bir Ay Kala Başla

Cilt  bakımı yaptırdıktan sonra gözenekleriniz açılacağı için cildinizin mikroplara karşı daha güçsüz olur. Bu da kolayca yüzünüzün de sivilcelenmeye sebep olur. Bunu önlemek ve düğününüzde kusursuz bir cilt elde etmek için bir ay ideal bir süredir

2.Abartıdan Kaçının

Bugün senin için çok önemli bir gün ama abartılı bir makyaj sadece senin güzelliğini gizler. Onun için düğününde sade ama asil bir makyaj senin güzelliğini daha ön plana çıkaracaktır.

3.Suya Dayanıklı Makyaj Ürünleri Tercih Edin
Düğünüler  her ne kadar gülsek de eğlensek de duygusallığında eksik olmaz. Bu yüzden suya
yani göz yaşına dayanıklı makyaj ürünleri tercih etmelisiniz. En mutlu ve duygusal
gününüzde bir kötü gözükmek istemezsiniz dimi ?

4.Her Zaman Yaptığınız Makyajın Dışına Çıkmayın

Yeni bir şey denemek bazen iyi gelebilir ve bazen gerçekten size yakışanı bulmanızı sağlayabilir. Ama o yeniliği düğününüzde yapmamanız sizin için iyi olur. Kendinizi rahat hissetmeniz açısından önemlidir.

5.Parlatıcı Yerine Ruj Tercih Et

Parlatıcı pek kalıcı olmadığı için ruju tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bütün bir gün boyunca hem güzel hem de fotoğraflarda daha hoş gözüktüğünden ruju tercih etmelisiniz.

6.Gelinliğine Ve Düğün Yerine Uygun Bir Makyaj Seçimi

Diğer bir püf nokta ise gelinliğinize ve düğün yerinize uygun makyajdır. Mesela bir kır düğünü için daha hafif ama göz alıcı renkler kullanılabilir. Ama bir salon düğünü için bu makyaj rengi tonları değişir.

gelin-makyaji-nasil-olmali

 

KUSURUSUZ GELİN MAKYAJI

GELİN MAKYAJININ İNCELİKLERİ

dogal-gelin-makyaji-nasil-olmali

GELİN MAKYAJI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>