Anasayfa » Güzellik » EYELİNER NASIL SÜRÜLÜR?

EYELİNER NASIL SÜRÜLÜR?

EYELİNER KULLANIMI FOTOĞRAFLI ANLATIM

Eyeliner sürmek çoğu kadın için zor bir iş. Yıllardır kullananlar bile bazen düzgün bir şekilde sürmeyi beceremiyor. En güzel eyelinerlarını  gereksiz yere denemeler yaparken harcadıkları da ayrı bir gerçek.

İlk zamanlarda kuyruk yaparken iki gözün aynı oranda olmuyor diye sürekli sil düzelt yapılıyor. İlk denemelerinizde sizinde başınıza gelebileceğinden yanınıza ucu biraz ıslatılmış bir kulak çöpü almanızda yarar var. Silmek oldukça kolay oluyor. Tabi marketlerde bunun için makyaj düzeltme çubukları da bulunuyor. Tercih size kalmış.

Eliniz alışana kadar evde ucu ince göz kalemi ilekendi kendinize denemeler yapmayı unutmayın. İlk etapta ince uçlu göz kalemi ile sürüp üstünden eyeliner ile geçerseniz bir süre sonra eliniz alışacaktır. Sonrasında refleks olarak düzgün sürmeye başlayacaksınız.

Eyeliner’ı kolay sürebilmek için gözünüzü yakından görebileceğiniz bir ayna kullanmalısınız. İlk olarak bir çerçeve çizip daha sonra içini doldurun. Eyeliner sürerken ilk olarak gözünüzün uç kısmından yarısına kadar çizgiyi çekin daha sonra gözünüzün burnunuza yakın tarafından uç kısma doğru çizgiyi çekip birleştirebilirsiniz. En son kuyruğumu nasıl yapacağıma karar vermelisiniz. Kolaylık olması amacıyla ilk olarak kesik kesik çizgi halinde noktalar belirleyip daha sonra birleştirebilirsiniz.

11

22

33

44

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>