Anasayfa » İlişkiler&Cinsellik » Evlilik Hayatı » EVLİLİKTE MUTLU OLMANIN YOLLARI

EVLİLİKTE MUTLU OLMANIN YOLLARI

NE YAPARSANIZ YUVANIZDA

HUZURLU OLUR ??

Bir insan evinde ve ailesiyle mutluysa, hayatta her zorluğun üstesinden gelir, yaşamaktan zevk alır. Bu yüzden, aile içinde birlik, ve beraberlik kavramlarının önemi yüksektir.

Hayalinizdeki Sizi Mutsuz Etmesin

Birçok bayanın aklında tasarladığı beyaz atlı prensi vardır. Fakat masallarda değil gerçek hayatta yaşıyoruz. Mutlaka hayalinizdeki erkeğe uymayan bir yönü olacaktır sevdiğiniz adamın. Hangimiz kusursuzuz ki ? Eşinizi olduğu gibi kabul edin. Olmasını istediğiniz erkeğe dönüştürmeye çalışmayın. Sevin şefkatinizi gösterin emin olun ki oda size bunun karşılığını gösterecektir.

Güne Şükrederek Başlayın

Güne şikayet ederek veya negatif bir enerji ile başlamak evliliğinizi kötü etkiler.Bu yüzden güne şükrederek başlayın ve her şeyin daha iyi olacağını inanın. Unutmayın evrene ne mesaj yolarsanız o mesajın cevabını alırsınız.Pozitif olun ve pozitif yaşayın..

Haklı olmaktan vazgeçin

İlk önce haklı çıkmak için şikayet etmekten vazgeçin. Olaya bir suçlu aramayın. Olayı nasıl çözebileceğinizi düşünün.Hatta karşılıklı olarak konuşun. Kavga etmek ya da ben haklıyım sen hatalısın deyip durmayın. Bu kötü durumu sevginizle kurtarmak için çabalayın. Eşiniz ile birbirinize olan korkularınızı içinizden temizleyin.

.Kendi korkularınız ile yüzleşin

Mesela, Eşinizin sizi aldatacağını düşünmeniz bir aldatılma korkusudur veya  sizi terk edip gitmesini düşünmeniz ise  ayrılık korkusudur. Bu korkuya kapıldığınızda andan itibaren sağlıklı düşünemez ve sağlıklı hareket edemezsiniz. Bu korkularınız ile yüzleşin hatta eşiniz ile paylaşın. Ondan duyacağınız sözler içinizi rahatlatacak ve eşinizin sizi ne kadar çok sevdiğini görmenizi sağlayacaktır. Unutmayın güven ilişkinin temel taşıdır.

 

Geçmişinizi Unutmaya Çalışın

Bu tür korkular geçmişte yaşanmış olumsuz  durumlar sonucunda ortaya çıkar. Bazı durumlarda ise ailenizin yetiştirme tarzı ile de oluşabilir. Fakat bu durumların eskide kaldığını şimdi ise mutlu bir yuvanızın olduğunu düşünmek size iyi gelecektir.

Değerli Bir İnsan Olduğunuzu Bilin

Kendi özgüveninizi artırın. Eşiniz için ne kadar değerli olduğunuzun farkında olarak davranın. Fakat sizde değersizlik korkusu varsa karşınızdaki kişileri hep sizi değersiz olarak gördüğünü düşünürsünüz. Bu ise karşınızdaki kişiyi incitmenize neden olur. Bunun için doktor desteği almanız hayatınız için iyi olur.

Olduğunuz Gibi Davranın

Kendinizi değiştirmeye uğraşmayın, kendinizi geliştirmeye uğraşın. Fakat bunu karşınızdaki istedi diye değil kendiniz istediğiniz için yapın. En başta ne demiştin kusursuz insan yoktur. Hatalarınızı fark edin karşınızdaki kişinin düşünlerini dinleyin ve kendi kendiniz sorgulayın. Nerde yanlışınız olduğunu bulun ve mutlu bir hayat için kendiniz için olduğunuz gibi olun..

Şimdinin gücünü hissedin

Geçmişi unutun. Geçmiş geçip gitmiştir. Artık ne bir daha o zamana dönebilir ne de değiştirebilirsiniz. Mesela 1 sene önce yaşadığınız bir kıskançlık olayını her kavganızda tekrardan ortaya koymayın. Ya da geçmişin hıncını şimdi almaya çalışmayın. Şimdiyi yaşayın,şimdinin tadını çıkarın. Ya yarınınız olmadığını bilseydiniz hala geçmişin sorununu tartışır mıydınız ? Bunu düşünü ve unutmayın geçmiş geçmiştir. Fakat bugün şimdi ellerinizde.

Dua Edin

Açın ellerinizi ‘’Mutlu olmak için bize yardım et, huzurlu olmak için bize yardım et ‘’ diye Allah’tan yardımını dileyin. Unutmayın, her insan mutlu olmayı hak eder, her çocuk mutlu ve huzurlu ortamda büyümeyi hak eder. Bunun için içinizi temiz tutun ve dua edin. Emin olun Allah yardım isteyen kulunu boş çevirmez.

Güzel Sözler Söyleyin

Bazen tatlı bir söz bin hediyeye bedeldir. Sevdiğini belli etmenin en güzel ifade şeklidir. Ya da onun için özenerek hazırladığınız bir sofra emin olun onu mutlu edecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>