Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » EVDE YAPABİLECEĞİNİZ DOĞAL MAKYAJ TEMİZLEYİCİ TARİFLERİ

EVDE YAPABİLECEĞİNİZ DOĞAL MAKYAJ TEMİZLEYİCİ TARİFLERİ

Pahalı makyaj temizleyici ürünlere para vermenize artık gerek yok… Evde kolayca yapabileceğiniz doğal, makyaj temizleme tariflerine bakmadan geçmeyin…

GÜL SUYU & ZEYTİN YAĞI

Malzemeler: Yarım çay bardağı zeytin yağı ve yarım çay bardağı gül suyu.

Uygulanışı: Gül suyu ve zeytin yağını bir şişeye koyarak iyice çalkalayın. Bu karışımda önemli olan gül suyu ve zeytinyağının eşit miktarda olmasıdır. İsteğinize göre malzemeleri artırabilirsiniz.

Karışımı hem dudak hem de göz makyajınızı temizlemek için kullanabilirsiniz. Zeytinyağı ve gül suyu birbirine karışmadığı için kullanmadan önce çalkalamanız gerekir.

nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

SÜT & SALATALIK

Malzemeler: 1 küçük boy salatalık ve 1 çay bardağı süt.

Uygulanışı: Önce salatalığı rendeleyin. Sütün içerisine koyup kaynatın. Karışımı daha sonra süzerek salatalık tanelerinden ayrıştırın. Kalan sütü bir şişeye koyun. Hazırladığınız bu karışımı doğal makyaj temizleme sütü olarak kullanabilirsiniz.

mmmmmmmmmmmmm

KANOLA YAĞI & SIZMA ZEYTİN YAĞI

Malzemeler: 10 yemek kaşığı kanola yağı ve 5 yemek kaşığı sızma zeytin yağı.

Uygulanışı: Sızma zeytin yağı ve kanola yağını boş bir şişeye koyun ve karıştırın. Karışımı göz kapağınıza ve kirpiklerinize sürerek göz makyajınızı temizlemek için kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>