Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

EVDE CİLT BAKIM ÖNERİLERİ

Cildimiz kolojen liflerinin örgü gibi sarılması sonucu oluşur. Zaman ile bu liflerde sarkmalar, çatlamalar oluşmaktadır. Çünkü 30’lu yaşlarımızda cildin kolojen üretimi yavaşlar. Bu noktada eğer cilde takviye yapılmazsa hızlı bir şekilde bozulmalar ortaya çıkacaktır. Ayrıca hormonsal problemlerden dolayı da sivilceler ya da cilt tipimize göre kırışıklıklar oluşabilir. Tabiki, hepimiz ciddi maliyetler ödeyerek pahallı kremler ve estetik merkezlerine başvuramıyoruz. Ancak çözüm gayet kolay , Bir çok bakım maskesini evinizde olan ürünler ile yapabilirsiniz.

Cilde en yararlı olan bakım maskesi içinde elma sirkesi  olandır…
Böylece cildiniz kendini yenilerken, sivilce ve lekelerden de kurtulacaktır. Bir çorba kaşığı elma sirekesini bir küçük kase yoğurt ile iyice karıştırın. İçine bir yumurta sarısını da ekleyin hazırladığınız karışımı yüzünüze yayın ve yaklaşık 10 dakika kadar bekleyip, ılık su ile durulayın. Cildinizin, yumuşak daha parlak olduğunu fark edeceksiniz. Bu arada 1 hafta düzenli kullandığınızda cilt lekeleri azalacaktır.

5

Cilt bakımında çilek…

Cilt bakımında, kullanacağınız bir diğer malzeme meyvelerdir. Çileğin cilde çok iyi geldiğini artık hepimiz biliyoruz. Yaklaşık 4-5 tane çileği ezerek, yüzünüze oval hareketler ile uygulayın ve yaklaşık 20 dakika kadar bekledikten sonra, ılık su ile durulayın. Cildinizin ne kadar parlak görüneceğine inanamazsınız. 1 salatalık ve 1 elmayı rendeleyin ve suyuna bir kaşık un katarak bir bulamaç yapın ve yüzünüze uygulayın. Cildiniz beslenecek ve canlanacaktır. Ayrıca kırışıklarda hızlı düzelmeler olacaktır.

Pürüzleri yok etmek için bal kullanın…

Cilt bakım maskelerinin bal ile yapılanları tamamen pürüzsüz bir cilt elde etmek içindir. 1 çorba kaşığı bal, 1 yumurta sarısı ve 2 kaşık yoğurdu karıştırın. İçine 1 kaşık elma suyu ekleyin ve cildinize bu karışımı yayın. Yaklaşık 20 dakika kadar bekleyip, ılık su ile durulayın.  Cildinizde kırışıklık ve lekeler azalırken, çok iyi besleyecektir.

Cilt temizliği…

Cilt bakımı yaparken, cildi temizlemek için kolay bir peeling önermek gerekirse ; 1 kaşık tuz ile 1 kaşık zeytinyağını karıştırın ve oval hareketler ile cildinize yayın. Ilık su ile durulayın. Cildi ölü deriden arındıracak ve zeytinyağ ile besleyeceksiniz. Bu uygulamayı haftada 1 kez kullanabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>