Anasayfa » Güzellik » Cilt ve Vücut Bakımı » EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

 

Her genç kızın istediği parlak ve güzel bir cilttir. Ama hem maliyeti hem de başka durumlardan dolayı bunu pek fazla sağlayamayız. Şimdi sizlerle güzel bir tarif paylaşacağım. Evde cilt bakımı nasıl yapılır gelin birlikte öğrenelim..

  1. Adım Cildinizin Türünü Öğrenin

Eğer cildiniz kuru ve kızarıklıklar oluşuyorsa ,sizin cildiniz hassas bir cilde sahipsiniz demektir. Bu yüzden de hassas ciltler için üretilmiş kozmetikler kullanmalısınız. Hassas ciltlerde, içeriğinde meyankökü bulunan kremleri kullanmak olumlu etki yaratır. Hassas ciltler için meyankökü cildinizi sakinleştirir ve dış etkenlere karşı dayanıklılığını arttırır.Bu da yüzünüzün rahatlamasına ve düzelmesini sağlar.

2.Adım Cildinizin İhtiyacını Karşılayın

Hayatı stresi ve yaşama şartlarının yorgunluğu özellikle cildinizi etkiler. Bu zamanlarda ise normal bakımınızın dışında bir takviye bakıma ihtiyacı var demektir.Bunun içinde kullanmanız gereken birkaç hafta devam edecek bir serum kürüdür. Bu serum kürlerini, akşam yüz temizliğini bitirdikten sonra veya sabahları gündüz kreminizi sürmeden önce kullanabilirsiniz.Bu sayede bu yorgun yüz yerini canlı bir yüze bırakaçaktır.

3.Adım Cildinizi Canlandırın

Eğer ki cildiniz solgun ve mat görünüyorsa bunun da bir çözümü var. İlk olarak  yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.Arkasından hafifçe kurulayın. Sonra canlandırıcı bir maske yapın. İsterseniz evde kendiniz de bu maskeyi hazırlayabilirsiniz.

MASKE İÇİN MALZEMELER

  • 2 tatlı kaşığı nemlendirici krem,
  • 1 yumurta sarısı,
  • 1 tatlı kaşığı zeytin yağını

karıştırıp, yüzünüze sürün ve 30 dakika yüz, boyun ve dekoltenize uygulayarak bekletin. Ayrıca, cildinizi canlandırmak için bal ve tarçın maskesi kullanabilirsiniz.

4.DUDAK ÇEVRENİZE DİKKAT EDİN

Önemli diğer bir nokta ise dudak çevresinde oluşan küçük çizgilerdir.Bunun sebebi ise kolajen eksikliğinden kaynaklanır. Bunların çözümü ise özel dudak kremleri kullanarak bu çizgileri ve mimiklerden oluşan ifadeleri yok edebilirsiniz.Dudak çevrenize sürerken ise dudak çevresinde düz bir çizgi halinde sürülür. Hafif pırıltılı bir koruyucu oluşturur bu krem. Bunun sayesinde dudaklarınızı besler, soğuktan korur ve yeniden yapılanmasını sağlar.

5.GÖZ ÇEVRENİZİ DE BOŞ GEÇMEYİN

Gözler hayatınızda sizi anlatan gözler.Cilt bakımında diğer önemli ve son nokta göz çevresidir. Özellikle yaşlılıkla birlikte kaz ayaklarının oluşması ile bir çok kadın kendini daha yaşlı hisseder. Ama bunu daha oluşmadan düzgün bir bakım yaparsanız bu sizin için faydalı olur. Cilt tipiniz ne olursa olsun, göz çevresi daima hassas cilt kategorisine girer. Çünkü göz çevresinde daha az yağbezi vardır ve cildin 1/4 ‘ü kadar incedir. İyi bir göz bakımı ürünü, buna uygun olarak üretilir.Bunlara dikkat ettiğiniz taktirde hayalinizdeki cilt size uzak değil

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>