Anasayfa » Dekorasyon » EV NASIL DEKORE EDİLEBİLİR ?

EV NASIL DEKORE EDİLEBİLİR ?

Ev her şeyden uzak kendi kişisel alanınızdır. Bu alan içerisinde rahatlığınız,huzurunuz ve mutluluğunuzun yanı sıra misafirleriniz için şık bir ev tasarımı hayal edersiniz. Fakat ev dekorasyonu hakkında bilginiz yoksa yapacağınız değişikliklerde zorlanabilirsiniz. Bizde ev nasıl dekore edilir başlığı altında sizlere birkaç öneri sunacağız;

  • Yatak Odası Dekorasyonu

Evinizin en çok  zaman geçirdiğiniz bir odadır kuşkusuz yatak odası olacak. Zamanınızın üçte birini harcadığınız bir oda için iyi bir  bütçe ayırmanız gerekmektedir. Ayırdığınız bütçeye göre yatak odanızın duvarlarını yeniden boyayabilir ve yeni yatak alabilirsiniz. Ayrıca pencerelerinizi de dekore edebilirsiniz.

Odanıza gelen ışığı engellemek için koyu tonları seçebileceğiniz gibi çeşitli kaplamalar ile uyumu sağlayabilirsiniz. Ev dekorasyonunda her şeyi bir anda alma yoluna kesinlikle girmeyin.Herşeyi bir anda yapıp rahatlama düşüncesinde olmamanız gerekmektedir. Örneğin 2 ay gibi bir süre içerisinde yapacağınız dekorasyon kafanıza daha uygun olacaktır.

  • Mobilya Ölçülerine Dikkat

Evinizin boyutları ve alacağınız mobilyaların ölçüleri uyumlu olmalıdır. Alacağınız mobilyalar için ölçek ve boyutlarında belli başlı bir uyum olması gerekir. Dekorasyonda  sıkışık ve kalabalık mobilya yapılarından uzak durmalısınız. Bu gibi durumlarda evinizin dekorasyonu küçük ve dar olarak gözükecek ve rahatlık sağlamayacaktır.Ölçülerin yanı sıra renk uyumuna da dikkat etmelisiniz.Kullanacağınız soğuk sıcak renkleri çok zıt kullanmadan dekorasyonunuza katabilirsiniz. Özellikle küçük odalarda açık tonları tercih etmeniz sizi darlıktan kurtaracaktır. 

  • Mutfak Dolaplarını Boyayabilirsiniz

Özellikle mutfak dekorasyonu bayanlar için çok önemlidir. Mutfak dekorasyonunuzun artık sıkılmaya başladıysanız dekorasyonunda büyük harcamalar yerine pratik çözümler üretebilirsiniz. Mutfak dolaplarını ince işçilik ile boyatarak daha farklı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.. Böylece, bütçenize zarar vermeden pratik bir fikirle dekorasyon adına olumlu bir adım atmış olursunuz.

  • Banyoda Ampul Tercihine Dikkat

Banyoda aydınlatma çok önemlidir. Banyonuzun aydınlatması ortamı farklı bir atmosfer hissi verebilir. Eğer banyonuzda sarı tipli ampuller var ise mutlaka değiştirmelisiniz. Onların yerine gece yarısı lambalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Banyonuza şıklık ve zariflik katmış sayılırsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>